Zacząłem/zaczęłam studia - co zmienia brexit? - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Zacząłem/zaczęłam studia – co zmienia brexit?

Zacząłem/zaczęłam studia – co zmienia brexit?

Jeśli zacząłeś/zaczęłaś studia przed sierpniem 2021 – Twoje studia dalej i bez zmian są finansowane na obecnych zasadach (moment wysłania aplikacji na studia ani wysłania aplikacji o kredyt nie ma znaczenia – liczy się moment kiedy studia się rozpoczęły).

Jeśli masz status (pre-)settled Twoje zasady finansowania, przyjazdów, życia i mieszkania w UK nie zmienia się ze względu na Brexit.

Jeśli nie masz statusu (pre-)settled i przyjechałeś/aś do UK po 31/12/2020 będziesz potrzebować wizę studencką.

Jeśli Twój rodzic mieszka w UK i nie masz statusu (pre-)settled – istnieje możliwość “dziedziczenia” statusu od rodzica. Każda sytuacja jest indywidualna – skontaktuj się z nami abyśmy wspólnie ustalili możliwe opcje.