Co z pre-settled jeśli wyjechałem/wyjeżdżam/wyjadę z UK?

You are here:
< Back

Jeśli

Posiadasz już status pre-settled – pamiętaj, że jest on ważny 5 lat, jednak jeśli spędzisz poza UK 2 lata z rzędu (każdy rok “w UK” to 183 dni w roku kalendarzowym) – stracisz status pre-settled. Przykładowo, wyjeżdżając z UK w marcu 2020 a wracając w lipcu 2021 spędzisz zarówno w 2020 jak i w 2021 ponad 183 dni poza UK co oznacza, że Twój status może zostać anulowany! Uwaga – dopuszczalny jest jeden rok, który się “nie liczy” jeśli spędzasz go poza UK np. z powodów zdrowotnych.
Czekasz na przyznanie pre-settled – nic się nie stanie, nadal możesz przylecieć do UK nawet jeśli status nie został jeszcze potwierdzony
Nie aplikowałem/am jeszcze o status pre-settled – jeśli spełniasz warunki, pamiętaj, że masz tylko 6 miesięcy od opuszczenia UK na aplikację o status pre-settled ; polecamy zrobić to jak najszybciej, cały proces odbywa się online i trwa kilka minut.
Next Czy może mnie odwiedzić rodzina/znajomi/partner(ka) na studiach? Czy potrzebują wizę?
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐