Czy polska matura wystarczy, aby dostać się na studia w Wielkiej Brytanii? - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Czy polska matura wystarczy, aby dostać się na studia w Wielkiej Brytanii?

Czy polska matura wystarczy, aby dostać się na studia w Wielkiej Brytanii?

Jako kwalifikacja akademicka tak, jednak niezbędna jest również kwalifikacja językowa na określonym poziomie. Niektóre uczelnie uznają maturę rozszerzoną z języka angielskiego zdaną na 60-80% jako odpowiednik takiej kwalifikacji (zapytaj nas które). Jednak duża część uczelni wciąż wymaga, aby kandydaci zdali egzamin ILETS na poziomie min 6.0. Pomożemy Ci przygotować się do tego egzaminu bezpłatnie, więc jeśli znasz język angielski na poziomie upper intermediate, to żadne specjalne kursy nie będą potrzebne. Sam egzamin, organizowany przez British Council Polska, kosztuje około 720 zł. Niektóre kierunki i uczelnie wymagają dodatkowych egzaminów.

Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.sp.edu.pl/ucas/o-testach-wstepnych-na-studia-w-uk/