O testach wstępnych na niektóre kierunki i uczelnie w UK

W tym artykule dowiesz się:

• czym są tzw. testy przyjęć i po co się je przeprowadza,
  • które uczelnie wymagają zdania odpowiednich testów wewnętrznych,
  • jakie są trzy kierunki studiów, na które prestiżowe uczelnie wymagają zdania egzaminów wstępnych,
  • jak zdobyć odpowiednie informacje i przygotować się do testów przyjęć.

Na niektórych uczelniach, w zależności od miejsca i kierunku, o jaki się starasz, będziesz zobowiązany do podjęcia konkretnych testów. Tzw. ‘’testy przyjęć’’ pozwalają uczelni wyróżnić najlepszych kandydatów i zwykle przeprowadzane są na konkurencyjnych kierunkach. Sprawdź, który z testów będziesz musiał podjąć.

Medycyna, weterynaria, dentystyka

Większość uniwersytetów wymaga zdania jednego z trzech egzaminów : BMAT, UKCAT i GAMSAT.

Chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji na medycynę w UK bez płacenia tysięcy złotych? Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na medycynę w UK!

Prawo

Aplikujesz na University of Cambridge? W takim razie musisz zdać Cambridge Law Test. Jeśli natomiast starasz się o miejsce na jednym z podanych niżej uniwersytetów, jesteś zobowiązany do napisania egzaminu LNAT (42 pytania + essay).

– University of Birmingham,

– University of Bristol,

– Durham University,

– University of Glasgow,

– King’s College London,

– University of Nottingham,

– University of Oxford

– University College London

Chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji na prawo w UK bez płacenia tysięcy złotych? Koniecznie dołącz do naszej grupy na Facebook’u Studia prawnicze w UK ze Smart Prospects

Matematyka

Aplikujesz na University of Oxford? Musisz zdać MAT. W przypadku uniwersytetów takich jak:

University of Cambridge,

– University of Warwick,

– University of Bristol,

– University of Bath,

– University of Oxford,

– Imperial College London

jesteś zobowiązany do napisania egzaminu STEP.

Nauki polityczne, ekonomiczne i społeczne, geografia, psychologia

Aplikujesz na Oxbridge? W takim razie musisz zdać TSA (Thinking Skills Assessment).

Inne kierunki

Inne kierunki na uczelniach typu Oxbridge i innych, bardzo prestiżowych mogą mieć w wymaganiach zdaniu poniższych testów:

– English Literature – wymagany egzamin: ELAT,

– Classic – wymagany egzamin: CAT,

– Modern Languages – wymagany egzamin: MLAT,

– Engineering, Materials science, Physics – wymagany egzamin: PAT

Skorzystaj z naszego wsparcia!

Chcesz uniknąć wysokich kosztów związanych ze zdobyciem informacji i przygotowaniem do tych egzaminów? Porozmawiaj z nami i ze swoimi rówieśnikami, którzy również aplikują oraz ze studentami mającymi to już za sobą. Dołącz do naszej społeczności na Facebook’u.

Ponadto, już teraz załóż bezpłatnie konto w Panelu Aplikanta na naszej stronie i zostań nie tylko naszym aplikantem, ale przede wszystkim częścią naszej niesamowitej społeczności!