University of York

York, Anglia

O uczelni

University of York jest młodą i dynamicznie rozwijającą się uczelnią usytuowaną w pięknym i historycznym mieście. Wysoki poziom nauczania, unikalny system kolegiów oraz zaangażowanie we wspieraniu studentów zapewnia doskonałe warunki rozwoju. Dodatkowo, uczelnia ta posiada więcej klubów i społeczności niż wiele innych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

Uniwersytet zapewnia wysokie standardy nauczania oraz należy do grupy wiodących uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Ponadto, posiada wysokie oceny odnośnie jakości nauczania a także w innych kategoriach, jak np. perspektywy pracy po zakończeniu studiów.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

35-36 pkt. (w zależności od kierunku).

Uniwersytet oferuje różne stypendia o wartości od £1000 do £5600. Wysokość stypendium jest zależna od rocznych przychodów gospodarstwa domowego, od której nie odejmuje się kwoty podatku czy ubezpieczenia. Szczegóły tutaj: http://www.york.ac.uk/study/undergraduate/fees-funding/uk-eu/university/

W czasie nauki w University of York studenci mają duże możliwości znalezienia dodatkowej pracy. Duże znaczenie dla tej uczelni ma również wolontariat, który jest niemal tradycją. Programy takie, jak York Students in Schools (YSIS) są innowacyjne i nagradzane, gdyż dają studentom możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności.

Uczelnia oferuje ponad 3700 pokoi dla studentów studiów licencjackich, a ich ceny wahają się w granicach £100-£200 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.york.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Miasto York znane jest ze swojej historii sięgającej jeszcze czasów Imperium Rzymskiego. Współczesność jednak daje o sobie znać. Obecnie możemy znaleźć w tym miejscu wiele obiektów turystycznych oraz sportowych które urozmaicają czas jaki studenci spędzają w tym miejscu. 

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐