University of York

University of York

O uczelni

University of York jest młodą i dynamicznie rozwijającą się uczelnią usytuowaną w pięknym i historycznym mieście. Wysoki poziom nauczania, unikalny system kolegiów oraz zaangażowanie we wpieraniu studentów zapewnia doskonałe warunki rozwoju. Dodatkowo uczelnia ta posiada więcej klubów i społeczności niż inne uniwersytety w Wielkiej Brytanii.

Główne zalety

Uniwersytet zapewnia wysokie standardy nauczania oraz należy do grupy wiodących uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo zapewnia niezbędne wyposażenie oraz wsparcie finansowe na czas studiów. Uczelnia ta posiada wysokie oceny odnośnie jakości nauczania, a także w innych kategoriach jak perspektywy pracy po zakończeniu studiów.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Uniwersytet oferuje różne stypendia o wartości od 1000 do 5600 funtów. Kwota stypendium jest zależna od pozostałych przychodów gospodarstwa domowego, od której nie odejmuje się kwoty podatku czy ubezpieczenia.

http://www.york.ac.uk/study/undergraduate/fees-funding/uk-eu/university/

Praca podczas studiów

W czasie nauki w University of york studenci mają duże możliwości znalezienia dodatkowej pracy. Duże znaczenie dla tej uczelni ma również wolontariat, który jest niemal tradycją Uniwersytetu. Programy takie jak York Students in Schools (YSIS) są innowacyjne i nagradzane, gdyż dają studentom możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności.

Zakwaterowanie

Z ponad 3700 pokoi dla studentów studiów licencjackich, uczelnia może zaoferować szereg opcji do każdej osoby i każdego budżetu. Uniwersytet posiada niewielkie pokoje oraz luksusowe apartamenty wyposażone w sofy i telewizory LCD.

http://www.york.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Miasto York znane jest ze swojej historii sięgającej jeszcze czasów Imperium Rzymskiego. Współczesność jednak daje o sobie znać. Obecnie możemy znaleźć w tym miejscu wiele obiektów turystycznych oraz sportowych które urozmaicają czas jaki studenci spędzają w tym miejscu. 

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie