University of York

O uczelni

University of York jest młodą i dynamicznie rozwijającą się uczelnią usytuowaną w pięknym i historycznym mieście. Wysoki poziom nauczania, unikalny system kolegiów oraz zaangażowanie we wpieraniu studentów zapewnia doskonałe warunki rozwoju. Dodatkowo uczelnia ta posiada więcej klubów i społeczności niż inne uniwersytety w Wielkiej Brytanii.

Główne zalety

Uniwersytet zapewnia wysokie standardy nauczania oraz należy do grupy wiodących uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo zapewnia niezbędne wyposażenie oraz wsparcie finansowe na czas studiów. Uczelnia ta posiada wysokie oceny odnośnie jakości nauczania, a także w innych kategoriach jak perspektywy pracy po zakończeniu studiów.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Uniwersytet oferuje różne stypendia o wartości od 1000 do 5600 funtów. Kwota stypendium jest zależna od pozostałych przychodów gospodarstwa domowego, od której nie odejmuje się kwoty podatku czy ubezpieczenia.

http://www.york.ac.uk/study/undergraduate/fees-funding/uk-eu/university/

Praca podczas studiów

W czasie nauki w University of york studenci mają duże możliwości znalezienia dodatkowej pracy. Duże znaczenie dla tej uczelni ma również wolontariat, który jest niemal tradycją Uniwersytetu. Programy takie jak York Students in Schools (YSIS) są innowacyjne i nagradzane, gdyż dają studentom możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności.

Zakwaterowanie

Z ponad 3700 pokoi dla studentów studiów licencjackich, uczelnia może zaoferować szereg opcji do każdej osoby i każdego budżetu. Uniwersytet posiada niewielkie pokoje oraz luksusowe apartamenty wyposażone w sofy i telewizory LCD.

http://www.york.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Miasto York znane jest ze swojej historii sięgającej jeszcze czasów Imperium Rzymskiego. Współczesność jednak daje o sobie znać. Obecnie możemy znaleźć w tym miejscu wiele obiektów turystycznych oraz sportowych które urozmaicają czas jaki studenci spędzają w tym miejscu. 

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety