University of Chester

University of Chester

Chester, Anglia

O uczelni

University of Chester to uczelnia, której historia sięga 1839 roku, kiedy to została założona pod nazwą Chester Diocesan Training College. Jest to jedna z najstarszych uczelni w Wielkiej Brytanii kształcąca z zakresu pedagogiki. Dzisiaj uczelnia dalej kontynuuje fakultet edukacji i opieki nad dziećmi, ale poza tym oferuje kierunki z zakresu inżynierii, medycyny, biznesu czy sztuki.

Chester jest jednym z najbardziej przyjaznych studentom oraz jednym z najbezpieczniejszych miast w Wielkiej Brytanii. W Chester studiuje 20 tysięcy studentów ze 130 krajów, więc jest to świetne miejsce, aby poznać ludzi i kulturę z całego świata. Uczelnia posiada nowoczesne kampusy jak na przykład Thornton Science Park przystosowany do potrzeb studentów kierunków inżynierskich, czy też Queens Park Campus, gdzie są prowadzone zajęcia z zakresu biznesu.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez ucznia na poziomie 70%, a w tym min. 2 rozszerzenia na min. 60-70%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

94-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje pomoc w znalezieniu pracy part-time poza studiami na terenie miasta. Wystarczy zgłosić się do uczelnianego Careers and Employability Office. Więcej informacji tutaj: https://www1.chester.ac.uk/careers-and-employability/information-prospective-students.

University of Chester zapewnia miejsce w akademikach dla każdego studenta pierwszego roku, a ceny wahają się od £80 do £120 tygodniowo. Więcej informacji tutaj: https://www1.chester.ac.uk/accommodation-options.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Szczegóły dotyczące stypendiów na dany rok akademicki znajdziesz tutaj: https://www1.chester.ac.uk/about/our-campuses/chester.


Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Chester jest małym miastem położonym w północno-zachodniej Anglii. To miasto zostało założone przez jeszcze Rzymian, a w architekturze miasta można zauważyć zabytki i budynki pochodzące z czasów średniowiecznych. Chester zostało wiele razy doceniane przez prasę, według The Sun to drugie najlepsze miasto dla studentów w Wielkiej Brytanii, The Telegraph wpisało ich w swoją dziesiątkę najlepszych miast w Wielkiej Brytanii a Complete University Guide okrzyknął je najbezpieczniejszym miastem w północno-zachodniej Anglii. Chester znajduje się blisko takich miast jak Liverpool czy Manchester.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐