University of Central Lancashire - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Central Lancashire

Preston, Burnley & Moor Row, Anglia

O uczelni

University of Central Lancashire to nowoczesna uczelnia założona w 1992 roku. Pomimo tak młodego wieku, każdego roku uczęszcza na nią ponad 25 tysięcy studentów o więcej niż 100 narodowościach. Stawia przede wszystkim na rozwój i oferuje swoim studentom nauczanie na najwyższym poziomie.

Uczelnia specjalizuje się w naukach humanistycznych, przyrodniczych oraz biznesowych. Jest bardzo młoda i rozwija się w szybkim tempie, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających studentów.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 50%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 50%. Ponadto, należy zdać angielski rozszerzony na min. 70%.

IB

104-112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje całą gamę stypendiów sportowych. W zależności od wagi osiągnięć, wypłaca do 2500 funtów rocznie.

Uczelnia oferuje swoim studentom możliwość podjęcia pracy zarówno part-time jak i full-time.

Uczelnia oferuje akademiki już od £79 za tydzień. W każdym pokoju do dyspozycji studenta znajduje się: biurko, fotel, szafa, szafka oraz umywalka. Kuchnia oraz łazienka są dzielone przez współlokatorów.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Preston położone jest w niewielkiej odległości od dwóch metropolii – Manchesteru oraz Liverpoolu. Lokalizacja na uboczu gwarantuje niższe ceny niż w Manchesterze, ale nie pozbawia możliwości łatwego transportu na odbywające się tam wydarzenia. Miasto żyje istnie studenckim rytmem, a prawie co czwarta osoba to student.

Burnley, druga siedziba UCLan, znajduje się 40 kilometrów od Preston. Odbywają się tu wszystkie programy foundation, czyli roku zerowego, oraz szeroki wachlarz kierunków takich, jak prawo, pedagogika, biznes, zdrowie, psychologia czy nawet sport. Samo Burnley znane jest chociażby ze swojej lokalnej drużyny piłkarskiej grającej w Premier League od kilku lat. 

West Cumbria Campus z kolei znajduje się ok. 150 km od Preston w Moor Row. Jest to niewielka miejscowość zlokalizowana po drugiej stronie Parku Narodowego Lake District, dzięki czemu otoczona jest malowniczymi widokami. To właśnie tam skupia się specjalistyczny kompleks Science and Technology Park, w którym odbywają się zajęcia z medycyny, pielęgniarstwa czy fizyki.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐