University of Central Lancashire

Preston, Burnley & Moor Row, Anglia

O uczelni

University of Central Lancashire to nowoczesna uczelnia założona w 1992 roku. Pomimo tak młodego wieku, każdego roku uczęszcza na nią ponad 25 tysięcy studentów o więcej niż 100 narodowościach. Stawia przede wszystkim na rozwój i oferuje swoim studentom nauczanie na najwyższym poziomie.

Uczelnia specjalizuje się w naukach humanistycznych, przyrodniczych oraz biznesowych. Jest bardzo młoda i rozwija się w szybkim tempie, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających studentów.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 50%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 50%. Ponadto, należy zdać angielski rozszerzony na min. 70%.

IB

104-112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje całą gamę stypendiów sportowych. W zależności od wagi osiągnięć, wypłaca do 2500 funtów rocznie.

Uczelnia oferuje swoim studentom możliwość podjęcia pracy zarówno part-time jak i full-time.

Uczelnia oferuje akademiki już od £79 za tydzień. W każdym pokoju do dyspozycji studenta znajduje się: biurko, fotel, szafa, szafka oraz umywalka. Kuchnia oraz łazienka są dzielone przez współlokatorów.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Preston położone jest w niewielkiej odległości od dwóch metropolii – Manchesteru oraz Liverpoolu. Lokalizacja na uboczu gwarantuje niższe ceny niż w Manchesterze, ale nie pozbawia możliwości łatwego transportu na odbywające się tam wydarzenia. Miasto żyje istnie studenckim rytmem, a prawie co czwarta osoba to student.

Burnley, druga siedziba UCLan, znajduje się 40 kilometrów od Preston. Odbywają się tu wszystkie programy foundation, czyli roku zerowego, oraz szeroki wachlarz kierunków takich, jak prawo, pedagogika, biznes, zdrowie, psychologia czy nawet sport. Samo Burnley znane jest chociażby ze swojej lokalnej drużyny piłkarskiej grającej w Premier League od kilku lat. 

West Cumbria Campus z kolei znajduje się ok. 150 km od Preston w Moor Row. Jest to niewielka miejscowość zlokalizowana po drugiej stronie Parku Narodowego Lake District, dzięki czemu otoczona jest malowniczymi widokami. To właśnie tam skupia się specjalistyczny kompleks Science and Technology Park, w którym odbywają się zajęcia z medycyny, pielęgniarstwa czy fizyki.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐