Oxford Brookes University

Oxford Brookes University

Oxford, Anglia

O uczelni

Pomimo tego, że Oxford Brookes University (a niegdyś Oxford School of Art, Oxford City Technical School oraz Oxford Polytechnic) jest jedną z najnowocześniejszych uczelni na Wyspach, placówka została założona ponad 150 lat temu. Jak się pewnie domyślasz, znajduje się w historycznym mieście, w którym na każdym kroku można spotkać wybitnych naukowców.

Uniwersytet dzieli się na cztery wydziały: biznesu; zdrowia i nauk przyrodniczych; nauk humanistycznych i społecznych oraz techniki, projektowania i środowiska. Ponadto, 2 z 4 kampusów uczelni regularnie nagradzane są za jakość swoich zielonych przestrzeni.

Fakt znajdowania się w bezpośrednim sąsiedztwie z słynnym University of Oxford, zobowiązuje Oxford Brookes do zapewnienia jak najwyższych standardów nauczania swoim studentom. Uczelnia stawia szczególny nacisk na zdobywanie i rozwój praktycznych umiejętności oraz na badania naukowe. OBU jest również we współpracy z Oxford University w ramach.

POLSKA MATURA
Uniwersytet wymaga od polskich aplikantów zdania matury ze średnią na min. 65%, a w tym mają być 3 rozszerzenia, każde na min. 65%. Dodatkowo należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

24 pkt.

Uczelnia oferuje wiele rodzajów pomocy finansowej np, dla osób wyróżniających się w życiu akademickim lub z niskimi dochodami. Więcej informacji tutaj: https://www.brookes.ac.uk/studying-at-brookes/finance/undergraduate-finance—uk-and-eu-students/financial-support/financial-support-uk-eu-2019-20/.


OBU posiada Careers Centre, w którym studenci mogą otrzymać pomoc w poszukiwaniu staży, wolontariatów czy też pracy part-time w trakcie studiów. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.brookes.ac.uk/students/careers/.

Na terenie miasta znajduje się wiele akademików, ich ceny wachają się od £100 do £150 za tydzień. Więcej informacji: https://www.brookes.ac.uk/studying-at-brookes/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Miasto można podzielić na dwie odmienne części – miejską i uniwersytecką. Dotyczy to zarówno atmosfery, rozrywki, architektury i ludzi, których tam można spotkać. Są miejsca, gdzie te dwa aspekty miasta współgrają (centrum Oksfordu) lub gdzie dominuje jeden z nich. Oksford, który jest znany na świecie, to przede wszystkim część Północnego Oksfordu pozostająca bliżej centrum. W centrum ulokowana jest masa barów, pubów, dyskotek itp. dlatego nocą cisza jest ostatnią rzeczą, którą tu znajdziemy.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐