Liverpool Hope University

Liverpool Hope University

Liverpool, Anglia

O uczelni

Uniwersytet Liverpool Hope został założony w 1844 roku i jako jedna z pierwszych uczelni na Wyspach oferowała nauczanie dla kobiet. Dzisiaj słynie z szerokiego wachlarzu kierunków z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Liverpool Hope University to jedna z najlepszych instytucji dla przyszłych nauczycieli. Posiada dwa kampusy, oba zachowane w stylu industrialnym, charakterystycznym dla miasta, ale również nowoczesnych w środku zapewniając najlepsze warunki dla uczniów do nauki i pracy.

Uniwersytet ma umowy partnerskie z uczelniami w Chinach, Indiach czy Francji, dzięki czemu studenci mogą przez rok uczyć się nie tylko w innych europejskich krajach, ale nawet na drugim końcu świata.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez ucznia na poziomie 70%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane również na min. 70%. Aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy otrzymać min. 70% z angielskiego rozszerzonego na maturze.

IB

28 pkt.

Liverpool Hope oferuje stypendia dla muzycznie uzdolnionych studentów, ale również dla aplikantów z wysokimi ocenami oraz angażujących się w życie studenckie. Więcej informacji tutaj: https://www.hope.ac.uk/undergraduate/feesandfunding/scholarships/


Uczelnia posiada różne programy pomagające studentom w znalezieniu pracy podczas studiów jak i doradzające na temat przyszłej kariery. Studenci mogą się zapisać do programu „Hopes Works”, gdzie doradcy znajdują pracę na pół etatu na terenie kampusu. Jest również „Employability Hub”, który pomaga w zaplanowaniu kariery i aplikowaniu do pracy poza terenem uczelni. Więcej informacji tutaj: https://www.hope.ac.uk/careers/.


Uczelnia oferuje mnóstwo pokoi w akademikach w okolicy uczelni. Ceny zaczynają się od £90 tygodniowo. Więcej informacji tutaj: https://www.hope.ac.uk/halls/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.


Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Liverpool – miasto położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey. Liczy około 500 tysięcy mieszkańców. Ośrodek portowy, przemysłowy, naukowy i kulturalny, drugi co do wielkości w Wielkiej Brytanii po Londynie. To w sumie dość niepozorne miasto, które kojarzone jest głównie ze słynnym zespołem The Beatles oraz drużyną piłkarską przy pierwszym kontakcie robi na obserwatorze niesamowite wrażenie. Nie jest to wcale robotnicza angielska mieścina, ale – zwłaszcza od strony rzeki – przepiękne, monumentalne miasto z klasycznymi zabytkami, które nocą, podświetlone reflektorami zapierają dech swoim urokiem.

Uniwersytet posiada dwa kampusy – główny kampus w Childwall na obrzeżach Liverpoolu oraz Creative Campus zlokalizowany w centrum miasta. Drugi wydział, jak można się domyślić po nazwie, skupia się na kierunkach artystycznych i tych związanych ze sceną. Ponadto, oferuje dostęp do uczelnianego kina i teatru.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐