Liverpool Hope University

Liverpool, Anglia

O uczelni

Uniwersytet Liverpool Hope został założony w 1844 roku i jako jedna z pierwszych uczelni na Wyspach oferowała nauczanie dla kobiet. Dzisiaj słynie z szerokiego wachlarzu kierunków z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Liverpool Hope University to jedna z najlepszych instytucji dla przyszłych nauczycieli. Posiada dwa kampusy, oba zachowane w stylu industrialnym, charakterystycznym dla miasta, ale również nowoczesnych w środku zapewniając najlepsze warunki dla uczniów do nauki i pracy.

Uniwersytet ma umowy partnerskie z uczelniami w Chinach, Indiach czy Francji, dzięki czemu studenci mogą przez rok uczyć się nie tylko w innych europejskich krajach, ale nawet na drugim końcu świata.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez ucznia na poziomie 70%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane również na min. 70%.

Liverpool Hope oferuje stypendia dla muzycznie uzdolnionych studentów, ale również dla aplikantów z wysokimi ocenami oraz angażujących się w życie studenckie. Więcej informacji tutaj: https://www.hope.ac.uk/undergraduate/feesandfunding/scholarships/


Uczelnia posiada różne programy pomagające studentom w znalezieniu pracy podczas studiów jak i doradzające na temat przyszłej kariery. Studenci mogą się zapisać do programu „Hopes Works”, gdzie doradcy znajdują pracę na pół etatu na terenie kampusu. Jest również „Employability Hub”, który pomaga w zaplanowaniu kariery i aplikowaniu do pracy poza terenem uczelni. Więcej informacji tutaj: https://www.hope.ac.uk/careers/.


Uczelnia oferuje mnóstwo pokoi w akademikach w okolicy uczelni. Ceny zaczynają się od £90 tygodniowo. Więcej informacji tutaj: https://www.hope.ac.uk/halls/.


Lokalizacja

Liverpool – miasto położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey. Liczy około 500 tysięcy mieszkańców. Ośrodek portowy, przemysłowy, naukowy i kulturalny, drugi co do wielkości w Wielkiej Brytanii po Londynie. Liverpool to ważny węzeł kolejowy, drogowy i lotniczy (John Lennon Airport), o znakomitej komunikacji. To w sumie dość niepozorne miasto, które kojarzone jest głównie ze słynnym zespołem The Beatles oraz drużyną piłkarską przy pierwszym kontakcie robi na obserwatorze niesamowite wrażenie. Nie jest to wcale robotnicza angielska mieścina, ale – zwłaszcza od strony rzeki – przepiękne, monumentalne miasto z klasycznymi zabytkami, które nocą, podświetlone reflektorami zapierają dech swoim urokiem.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.