Edge Hill University

Edge Hill University

Ormskirk, Anglia

O uczelni

Edge Hill University został stworzony w 1882 roku dzięki współpracy wielu biznesmenów z Liverpool’u. Do życia został jednak oficjalnie powołany 3 lata później. Początkowo Edge Hill College był miejscem nauczania tylko dla kobiet. Dzisiaj, uniwersytet może pochwalić się liczbą studentów wynoszącą ponad 13 tysięcy (oczywiście obu płci).

Uczelnia regularnie zdobywa wiele nagród za nauczanie i zaangażowanie. W roku akademickim 2014/15 była uznana za uniwersytet roku, a w 2018 zdobyła nagrodę Global Teaching Excellence Spotlight Award. Wszystkie te osiągnięcia potwierdzają oddanie i ciężką pracę kadry akademickiej oraz jakość nauczania i ogólne doświadczenia studentów z placówką.

Uniwersytet posiada departamenty w zakresie sztuki, nauk ścisłych, edukacji i medycyny. Każdy wydział posiada nowoczesne i rozwinięte zaplecze i infrastrukturę. Kampus Edge Hill ma ponad 64 hektarów, a jego największymi zaletami jest ogromna zielona przestrzeń i duży nacisk na bezpieczeństwo, za które uniwersytet otrzymał tytuł „Safest Campus” w 2018 roku po raz 6 z rzędu. Został on również okrzyknięty jednym z 5 najlepszych campusów w UK przez StudentCrowd. 


POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez ucznia na poziomie 65-75% (w zależności od kierunku).

IB

104-136 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Edge Hill oferuje wiele stypendiów za osiągniecia, zarówno te na uczelni, jak i poza nią. Każdy nowo przyjęty student może ubiegać się o stypendium w wysokości £2,000 za osobiste osiągnięcia. Ponadto, uniwersytet oferuje stypendium za wybitne wyniki z egzaminów weryfikujące przyjęcia na studia czy stypendia sportowe.  Szczegóły tutaj: https://www.edgehill.ac.uk/scholarships/.

Na terenie uczelni znajduje się carrer centre, które pomaga studentom w szukaniu pracy czy pisaniu CV. Uczelnia gwarantuje również możliwość pracy na kampusie. Oprócz dorywczej pracy w centrum Ormskirk’u, możliwe jest również dojeżdżanie do większego, pobliskiego miasta – Liverpool’u, oddalonego 30 minut pociągiem.  Więcej informacji na ten temat tutaj:
https://www.edgehill.ac.uk/careers/finding-part-time-work/
https://www.edgehill.ac.uk/careers/jobs-on-campus/


Edge Hill zdobyło nagrodę National Student Housing Award 2018 za najbardziej korzystne zakwaterowanie dla studentów w całej Anglii i Irlandii. Cena akademików zaczyna się od £76 do £140 za tydzień z rachunkami i internetem wliczonymi w cenę. Uniwersytet oferuje także pomoc w znalezieniu zakwaterowania poza campusem. Szczegóły tutaj: https://www.edgehill.ac.uk/study/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.


Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Ormskirk to niewielkie miasteczko liczące ok 25000 mieszkańców i to właśnie w nim znajduje się kampus Edge Hill University. Ormskirk położony jest nieco ponad 20km od Liverpoolu – oba te miasta są dobrze ze sobą skomunikowane. Ponadto w Liverpoolu znajduje się John Lennon Airport, przez które dolecieć można do niemal całej Polski. Samo miasteczko jest najbardziej znane z produkcji pierników.

Oficjalny filmik uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=VBlWtJOKxgY

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐