Durham University

Durham University

O uczelni

Uniwersytet położony jest na wschodnim wybrzeżu w malowniczym miasteczku od którego zaczerpnął nazwę. Co ważne, wybierając Durham, od razu stajesz się częścią tej ścisłej społeczności. Znajdziesz tu wiele kół zainteresowań związanych ze­ sportem, teatrem, polityką, społecznościami, sztuką itp. Warto dodać, że uniwersytet może pochwalić się biblioteką, która jako jedna z 6 w Wielkiej Brytanii, posiada status archiwum narodowego.
Główne zalety

Durham University jest bardzo atrakcyjnym miejscem do studiowania poprzez swój system kolegialny, czyli każdy zna każdego. Studenci tego samego kierunku mieszkają w tym samym college’u. Posiada dobrze wyposażoną bibliotekę. 91% studentów jest zadowolonych ze studiowania w Durham, a 96% studentów kończy studia z dyplomem (jeden z najwyższych wyników w UK).

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Stypendia dla studentów spoza UK nie są dostępne na daną chwilę.

Praca podczas studiów

Biuro pomocy zatrudnienia pomaga studentom w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze godzin w czasie studiów. Dba również o to, aby wytyczne pracy nie miały wpływu na wyniki w nauce.

Zakwaterowanie

Prawie 97% studentów pierwszego roku jak i wielu starszych mieszka w akademikach uniwersyteckich. Opłaty różnią się odpowiednio od wybranej opcji. Z własnym wyżywieniem- 4733 funtów. Z pełnym wyżywieniem (trzy posiłki dziennie 7 dni w tygodniu)- 7104 funtów. (Za pełen rok akademicki)

https://www.dur.ac.uk/undergraduate/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Durham położony jest w północno-wschodniej Anglii i jest jednym z najbardziej malowniczych miast w Wielkiej Brytanii. Krajobraz jest zdominowany przez katedrę z XI wieku, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Queen’s Campus znajduje się około  20 mil od Durham, w Stockton. Pomiędzy miasteczkami kursuje bezpłatny autobus.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie