Durham University

O uczelni

Uniwersytet położony jest na wschodnim wybrzeżu w malowniczym miasteczku od którego zaczerpnął nazwę. Co ważne, wybierając Durham, od razu stajesz się częścią tej ścisłej społeczności. Znajdziesz tu wiele kół zainteresowań związanych ze­ sportem, teatrem, polityką, społecznościami, sztuką itp. Warto dodać, że uniwersytet może pochwalić się biblioteką, która jako jedna z 6 w Wielkiej Brytanii, posiada status archiwum narodowego.
Główne zalety

Durham University jest bardzo atrakcyjnym miejscem do studiowania poprzez swój system kolegialny, czyli każdy zna każdego. Studenci tego samego kierunku mieszkają w tym samym college’u. Posiada dobrze wyposażoną bibliotekę. 91% studentów jest zadowolonych ze studiowania w Durham, a 96% studentów kończy studia z dyplomem (jeden z najwyższych wyników w UK).

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Stypendia dla studentów spoza UK nie są dostępne na daną chwilę.

Praca podczas studiów

Biuro pomocy zatrudnienia pomaga studentom w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze godzin w czasie studiów. Dba również o to, aby wytyczne pracy nie miały wpływu na wyniki w nauce.

Zakwaterowanie

Prawie 97% studentów pierwszego roku jak i wielu starszych mieszka w akademikach uniwersyteckich. Opłaty różnią się odpowiednio od wybranej opcji. Z własnym wyżywieniem- 4733 funtów. Z pełnym wyżywieniem (trzy posiłki dziennie 7 dni w tygodniu)- 7104 funtów. (Za pełen rok akademicki)

https://www.dur.ac.uk/undergraduate/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Durham położony jest w północno-wschodniej Anglii i jest jednym z najbardziej malowniczych miast w Wielkiej Brytanii. Krajobraz jest zdominowany przez katedrę z XI wieku, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Queen’s Campus znajduje się około  20 mil od Durham, w Stockton. Pomiędzy miasteczkami kursuje bezpłatny autobus.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety