Durham University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Durham University

Durham, Anglia

O uczelni

Uniwersytet położony jest na wschodnim wybrzeżu niedaleko Newcastle, w malowniczym miasteczku, od którego zaczerpnął nazwę. Znaleźć tu można wiele kół zainteresowań związanych ze­ sportem, teatrem, polityką, społecznościami, sztuką itp. Warto dodać, że uniwersytet może pochwalić się biblioteką, która jako jedna z 6 w Wielkiej Brytanii, posiada status archiwum narodowego.

Durham University jest bardzo atrakcyjnym miejscem do studiowania poprzez swój system kolegialny, dzięki któremu każdy zna każdego. Studenci tego samego kierunku mieszkają w tym samym college’u. Posiada dobrze wyposażoną bibliotekę. 91% studentów jest zadowolonych ze studiowania w Durham, a 96% studentów kończy studia z dyplomem (jeden z najwyższych wyników w UK).

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%. Dodatkowo, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

36-38 pkt. (w zależności od kierunku).

Obecnie uczelnia nie oferuje stypendiów dla studentów spoza UK (w tym aplikantów z Polski).

Biuro pomocy zatrudnienia pomaga studentom w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze godzin w czasie studiów. Dba również o to, aby wytyczne pracy nie miały wpływu na wyniki w nauce.

Prawie 97% studentów pierwszego roku jak i wielu starszych mieszka w akademikach uniwersyteckich. Opłaty różnią się odpowiednio od wybranej opcji: z własnym wyżywieniem – £4733 rocznie; a z pełnym wyżywieniem (trzy posiłki dziennie 7 dni w tygodniu) – £7104 rocznie. Szczegóły tutaj: https://www.dur.ac.uk/undergraduate/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Durham położony jest w północno-wschodniej Anglii i jest jednym z najbardziej malowniczych miast w Wielkiej Brytanii. Krajobraz jest zdominowany przez katedrę z XI wieku, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Queen’s Campus znajduje się około  20 mil od Durham, w Stockton. Pomiędzy miasteczkami kursuje bezpłatny autobus.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐