Wszystko o Fresher's Fair - pierwszym tygodniu na studiach w UK

Studia w Wielkiej Brytanii - Poradnik

Wszystko o Fresher’s week – pierwszym tygodniu na studiach w UK

W tym artykule dowiesz się:

  • czym jest Freshers’ Week i jak się do niego przygotować,
  • jak wybrać odpowiednie kluby i societies,
  • jak ułatwić sobie poznawanie nowych ludzi.

Jeśli zastanawiasz się, kogo określa się mianem „fresher”, oto Twoja odpowiedź. „Fresher” lub też „freshman” to osoba, która rozpoczyna naukę na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii. Bierze ona udział w „fresher’s week”, czyli tygodniu rozpoczynającym naukę roku akademickiego, podczas którego może zapoznać się z otoczeniem i wziąć udział w organizowanych imprezach. A jeśli odczuwasz tęsknotę za domem, jest to wspaniała okazja, aby odwrócić od niej swoją uwagę.

W pewnym momencie podczas tego tygodnia zostaniesz zaproszony na „fresher’s fair”. Jest to czas, kiedy studenckie kluby i organizacje powiązane między innymi ze sportem, muzyką, polityką, religią, filmami itp., reklamują się wśród nowych uczniów i zachęcają ich do przyłączenia się. Wydarzenie to zazwyczaj odbywa się na dużych halach uniwersyteckich, gdzie każdy klub ma swojego reprezentanta. Wysłuchaj, co mają Ci do zaoferowania i jeśli tylko masz ochotę, dołącz.

Oto Twój przewodnik na czas spędzony podczas „fresher’s fair”.

Aby zobaczyć treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Zostaniesz przytłoczony ilością informacji.

Podczas specjalnego wydarzenia dla nowych studentów dowiesz się wszystkich informacji dotyczących najdziwniejszych i najwspanialszych klubów, jakie Twoja uczelnia ma do zaoferowania. Reprezentanci będą współzawodniczyć o Twoją uwagę i zainteresowanie, co może być przyczyną poczucia, że nie wiesz co wybrać. Spróbuj wyszukać w internecie większej liczby informacji o klubach, o których usłyszałeś. Wyszukaj opinii dotychczasowych członków, porozmawiaj z nimi i zapytaj o wszystkie swoje wątpliwości. Wyszukaj pełnej listy dostępnych klubów i wybierz najlepsze i najciekawsze, z których członkostwa będziesz czerpać radość i doświadczenie.

Będziesz zapisywać się do wszystkiego.

Najprawdopodobniej zaczniesz od zapisywania się do tych klubów, które przyciągną Twoją uwagę ze szczególnością, jednak po chwili zorientujesz się, że podpisałeś się pod listą członkostwa kilkunastu kolejnych organizacji, ponieważ wszystko wydaje Ci się niesamowicie interesujące, a siła perswazji reprezentantów nie pozwoliła Ci z tego zrezygnować. Nie trzeba chyba dodawać, że nie pójdziesz na żadne spotkanie, na które się zapisałeś. prawda?

Bądź realistyczny i skupiony swoich celach. Gdy tylko rozpoczną się Twoje zajęcia, zabraknie Ci czasu na bycie członkiem niezliczonej ilości klubów, dlatego wybierz tylko te najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Czy możesz wyobrazić siebie jako członka Klubu Książki, kiedy prawdą jest, że nie możesz znieść lektur, a przez cały okres szkolny czytałeś możliwie najkrótsze streszczenia? Wybierz dobrze i bądź zadowolony.

Zabierz ze sobą dużą torbę/plecak.

Podczas fresher’s fair dostaniesz masę ulotek, długopisów, notesików, próbek i innych podobnych rzeczy, które będą miały za zadanie zachęcić Cię do dołączenia do danego klubu. Po chwili nie będziesz zwracać uwagi na to, co trafia do Twoich rąk. Będziesz brać artykuły promocyjne nawet jeśli nie jesteś zainteresowany. Weź ze sobą coś, do czego będzie można zapakować rzeczy, które naprawdę Cię interesują i których nie chciałbyś stracić.

Niektóre kluby chcą pokazać, że są lepsze od pozostałych.

Nie zdziw się, jeśli usłyszysz lub zobaczysz dziwne rzeczy. Niektóre kluby pragną zrobić wielki pokaz przed nowymi uczniami, rozdają przepysznie wyglądające babeczki, próbują pokazać to, co oferują ich zdaniem najlepszego. Nie znaczy to, że koniecznie muszą wszystkich przyciągać. Trzymaj się swojego zdania, zwracaj również uwagę na mniej promowane kluby. Może to właśnie tam jest Twoje miejsce.

Klub może doprowadzić Cię do nowych znajomości i przyjaźni.

Na początku będziesz trzymać się swoich współlokatorów lub osób, które rozpoczęły z Tobą rozmowę jako pierwsi – szczególnie jeśli jesteś typem człowieka nieśmiałego, razem z nimi będziesz odkrywać uniwersytet i miejsca w pobliżu. Przynależność do klubów może ułatwić Ci zawieranie nowych znajomości. Łatwiej jest o rozmowę z nieznajomymi, jeśli wiesz, że łączą Cię z nimi podobne zainteresowania.

PAMIĘTAJ!

Wybieraj kluby według swoich zainteresowań i nie daj się do nich zmuszać. Korzystaj z życia i bądź otwarty na nowe znajomości, a trudne początki studenckiego życia staną się łatwiejsze, gdy nie będziesz sam.

Inne, przydatne artykuły

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie