University of Stirling

University of Stirling London

Stypendium na czesne w roku 2015 - £5000!
Tylko ze Smart Prospects!

Innowacyjność i doskonałość akademicka

Doskonała reputacja i fakt, że wszystkie placówki uczelni są ogólnodostępne dla studentów, sprawiają, że uniwersytet daje świetne możliwości dla osób chętnych z nich skorzystać. Przyjazna kadra i wysoki poziom edukacji pozwalają na korzystanie w pełni z czasu spędzonego na University of Stirling. Co więcej kampusy uczelni są domem dla ogromnej liczby studentów, tworząc ducha wspólnoty. Uczelnia gwarantuje wysoki standard nauczania i oferuje wszechstronne doświadczenia podczas studiów.

Piękno północy Wielkiej Brytanii

Wiele zabytków, jak zamek w Stirling czy stare miasto, sprawia, że miłośnikom historii i zwiedzania nie zabraknie atrakcji. Niezwykłej wielkości kampus i wiele organizacji studenckich wypełniają miasto życiem zarówno w dzień, jak i nocą. Samo miasto, mimo iż wiekowe, jest przełamywane nowoczesnością przez centra handlowe, kina i kluby.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety
Główne zalety

Kampus uniwersytetu w Stirling nosi miano najpiękniejszego w UK. Zajmuje on trzysta akrów, posiada własne jezioro a nawet zamek. Uczelnia posiada wiele ośrodków kształcenia sportowego, jak i centrum sztuki. Uniwersytet daje swobodną możliwość wyboru przedmiotów, co sprawia, że studenci mogą wybrać z pośród niezwykle szerokiej oferty właśnie to, co przyda im się w przyszłej pracy.

Warunki przyjęć

Uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski średniej co najmniej 70% z matury, w tym z trzech przedmiotów rozszerzonych.

Stypendia

Uczelnia oferuje kilka stypendiów, zależnie od kierunku jaki wybiera student.

http://www.stir.ac.uk/scholarships/

Praca podczas studiów

Biuro karier uniwersytetu pomaga studentom znaleźć pracę na pół etatu zarówno na kampusie, jak i poza nim. Biuro to pomaga również w znalezieniu pełnoetatowej pracy na okres wakacji. W mieście istnieje dużo możliwości pracy, chociażby w turystyce.

Zakwaterowanie

Studenci pierwszego roku mają priorytet przy przydzielaniu zakwaterowań, pod warunkiem iż ukończą rekrutację zgodnie z terminem. Ceny zakwaterowania wynoszą od 90£ za pokój z dzieloną łazienką do 155£ za studio.

http://www.stir.ac.uk/campus-life/accommodation/