Koszty życia

Newcastle University London

Koszty utrzymania

Koszty życia na studiach w Londynie mogą być różne w zależności od Twojego stylu życia. Poniższe informacje są przykładowe.

Twój budżet

Oprócz Twoich kosztów zakwaterowania (od £150 tygodniowo), są także inne wydatki. Poniżej widnieje lista przykładowych opłat, które powinno się uwzględnić:

Transport

Opłata za London Oyster Card (bilet miesięczny) wynosi £5 za depozyt, a następnie wpłacasz na kartę tyle kredytu, ile potrzebujesz. Jest to najtańszy sposób podróżowania po Londynie i nigdy nie zapłacisz więcej niż wynosi dzienny limit (daily cap).

Koszt innych biletów:

  • strefy 1–2, bilet dzienny: £9,
  • strefy 1–2, bilet miesięczny: £117.

Wyżywienie

Lunch: £4–£8

Tygodniowe wydatki na jedzenie: £75

Rozrywka

Bilet do kina: £8-£15

Bilet do teatru: £20-£80

Wyjście na kolację: £25 – £40

Inne opłaty

Lokalna siłownia: £39 za miesiąc

Abonament komórkowy: £15–£30 za miesiąc 

Ubezpieczenie

Pełne ubezpieczenie zdrowotne, medyczne w trakcie podróży jest obowiązkowe dla wszystkich studentów międzynarodowych i dla studentów z UE, którzy uczęszczają na Kurs Akademickiego Angielskiego lub jeden z kursów przygotowawczych Foundation lub Diploma.

Ubezpieczenie Uniplan jest kompleksową polisą ubezpieczeniową przygotowaną specjalnie dla studentów międzynarodowych w UK. Pokrywa utratę przedmiotów osobistych, wypadki podczas podróżowania oraz wnioski zdrowotne i medyczne. Zostanie ono automatycznie doliczone do czesnego, za wyjątkiem gdy zostanie przedstawione odpowiednie ubezpieczenie alternatywne. Możliwym jest, że będziesz musiał również wykupić ubezpieczenie swojego mienia.