St. George's University

O uczelni

St. George’s jest wyższą uczelnią specjalizującą się w medycynie jak i również oferuje szereg przedmiotów pokrewnych takich, jak nauki pielęgniarskie i prace socjalne w połączeniu z Wydziałem Zdrowia i Opieki Społecznej Kingston University . Położona w Tooting, tętniącej życiem, kosmopolitycznej części południowo-zachodniego Londynu. Absolwenci często znajdują zatrudnienie w największych w kraju szpitalach i klinikach.

Główne zalety

Jest to zdecydowanie najlepszy uniwersytet medyczny w całej Wielkiej Brytanii. Posiada wspólną lokalizację z St George Hospital, jednego z największych londyńskich szpitali i najbardziej ruchliwych. Uczelnie jest małą i przyjazną instytucją z liczbą około 5000 studentów.

Plasuje się wśród 200 najlepszych uniwersytetów na świecie (światowych rankingach 2014-15).

Położony zaledwie 25 minut od centrum Londynu metrem.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde zdane na poziomie 85%.

Stypendia

Uniwersytet St. George’s ma solidny program stypendiów instytucjonalnych mających na celu zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji medycznej, niezależnie od okoliczności. SGU przewiduje stypendia dla ponad 25% przyjętych uczniów z częściowym stypendium rocznym.

Praca podczas studiów

Londyn oferuje wiele możliwości pracy w niepełnym wymiarze czasu / pracy na wakacje w barach, kawiarniach, sklepach itp. Niektóre kursy mają jednak ciężkie obciążenia, które mogą ograniczać możliwości pracy obok kursu. Studenci mają możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy pracując jako ambasador studencki St George’s. Ambasadorowie podejmują się szeregu prac, od dawania lekcji umiejętności klinicznych w szkołach letnich, aby pomóc w dniach otwartych i imprezach związanych z uniwersytetem.

Zakwaterowanie

Akademiki znajdują się w odległości 15 minut spacerem od uczelni i są w cenie 140-150 £ na tydzień.

http://www.sgul.ac.uk/study/accommodation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Londyn jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Znajdziemy tam miejsca o wielkim znaczeniu historycznym, których liczba jest naprawdę niebywała. Nie zabraknie więc obowiązkowych punktów do zwiedzania. Ilość festiwali i imprez kulturalnych sprawia że nawet najbardziej szaleni mieszkańcy nie są w stanie być na ich większości. Jako, iż jest to stolica kraju, znajdziemy tu też światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea czy zoo.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

Inne, przydatne artykuły

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie