Roehampton University

Roehampton University

O uczelni


Roehampton University zajmuje piąte miejsce wśród renomowanych uniwersytetów w Londynie. Kampus uczelni, położony na 54 akrach londyńskiego parku, to idealne miejsce do nauki. Uniwersytet powstał w 2004 roku z połączenia 4 różnych uczelni: Digby Stuart, Froebel, Southlands oraz Whitelands. Absolwenci uczelni twierdzą, że studia w Roehampton University pozwalają doświadczyć zalet studiowania za granicą. W starych murach uczelni, których historia sięga nawet 1840 roku, studiują młodzi ludzie ze 110 krajów świata.

Główne zalety

Uniwersytet Roehampton znajduje się w jednym z największych miast Europy, stolicy Wielkiej Brytanii – Londynie. Uczą się tam ludzie pochodzący z ponad 140 państw świata. Uniwersytet jest otwarty dla każdej osoby i oferuje indywidualne podejście dla każdego. Możemy tam również doświadczyć pomocy wielu studentów z kolejnego roku czy też otrzymać pomoc w zaplanowaniu naszej kariery zawodowej.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60% , w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na poziomie 60%.

Stypendia

Roczne czesne na tej uczelni wynosi £9,000 rocznie, jednakże Roehampton jest członkiem grupy Santander Universities Network, która oferuje stypendia nawet do £5,000. W dodatku uczelnia oferuje również stypendia dla mężczyzn na wybranych kierunkach.

Praca podczas studiów

Nasz serwis Unitemps zapewnia studentom pracę w niepełnym wymiarze godzin lub pracę tymczasową na terenie kampusu i okolicy. Studenci mogą zarejestrować się zanim zaczną pracować. Uczelnia oferuje znaczny zakres płatnych staży dla wszystkich studentów i niedawnych absolwentów. Oferuje studentom indywidualne doradztwa zawodowe, warsztaty  z pisania CV i internetowe porady.

Zakwaterowanie

Uczelnia oferuje swoim studentom trzy akademiki Spring Mews, Vauxhal oraz Chadwick Halls, który będzie otwarty we wrześniu 2015. Ceny takiego zakwaterowania oscylują w granicach £109 – £164 za tydzień.

http://www.roehampton.ac.uk/Accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Londyn jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Znajdziemy tam miejsca o wielkim znaczeniu historycznym, których liczba jest naprawdę niebywała. Nie zabraknie więc obowiązkowych punktów do zwiedzania. Ilość festiwali i imprez kulturalnych sprawia, że nawet najbardziej szaleni mieszkańcy nie są w stanie być na ich większości. Jako, iż jest to stolica kraju, znajdziemy tu też światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea oraz zoo.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie