Foundation

International foundation in fashion

Program foundation pozwala uczniom zdobyć niezbędne kwalifikacje do studiowania dowolnie wybranego kierunku w Istituto Marangoni. Rok jako foundation jest rokiem nowych wyzwań i pomysłów, które pozwalają nam określić, która dziedzina mody interesuje nas najbardziej.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST PROGRAM FOUNDATION?

Program Foundation jest dla osób, które nie są pewne, która dziedzina mody interesuje je najbardziej oraz dla osób, które nie spełniają wymagań rekrutacyjnych na studia licencjackie.

11

JAKIE SĄ GŁÓWNE ZALETY PROGRAMU FOUNDATION?

Ukończenie rocznego programu Foundation umożliwia progresję na pierwszy rok studiów licencjackich w Istituto Marangoni w trybie dziennym.

Dodatkowe zalety to:

* możliwość sprawdzenia się i określenia, czy moda to ścieżka, którą chcemy podążać
* zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do progresji i odniesienia sukcesu podczas dalszych studiów
* pełnoprawny status studenta Istituto Marangoni
* dostęp do nowoczesnego kampusu w Londynie.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Warunkiem przyjęcia na program Foundation jest posiadanie świadectwa ukończenia szkoły średniej. Dodatkowo od kandydatów oczekiwana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B1.

CO WCHODZI W SKŁAD PROGRAMU FOUNDATION?

1. WSTĘP DO STUDIOWANIA MODY

Etap pierwszy składa się ze zdobycia niezbędnej wiedzy w branży mody, rozwoju portfolia w zakresie digital, historycznym i kontekstualnym, wiedzy branży modowej oraz wizualnym. Ta część pozwala studentom rozważenie wszystkich możliwych ścieżek kariery i wybranie najlepszej z nich, spośród Fashion Design, Fashion Styling oraz Fashion Business. Studenci biorą udział w licznych warsztatach, związanych między innymi z mediami, rysunkiem, technikami szycia i zdobienia oraz uczą się obsługi takich programów jak Photoshop, Illustrator, czy InDesign. Zajęcia przygotowywujące do egzaminu IELTS odbywają się przez cały rok trwania kursu.

2. WYBÓR ŚCIEŻKI DALSZEJ KARIERY

Na tym etapie studenci dokonują wyboru, którą dziedziną mody chcą się w dalszym ciągu zajmować i w jakim zakresie rozwijać. Projekty są wykonywane zarówno indywidualnie, jak i w małych grupach, Ten etap zawiera również opacjonalny wyjazd do Mediolanu i Paryża, w celu odwiedzenia innych szkół Istituto Marangoni oraz serię wykładów, dyskusji i debat.

3. PROFESJONALNE PRAKTYKI

Ostatni etap opiera się na wiedzy zdobytej dotychczas i zawiera profesjonalne praktyki z wybranej dziedziny. Warunkiem ukończenia programu jest przedstawienie końcowej pracy, czyli prezentacji multimedialnej oraz esseju.