Glasgow Caledonian University

Glasgow Caledonian University

O uczelni


Glasgow Caledonian University cieszy się ogromną liczbą studentów o ponad stu różnych narodowościach. Uczelnia oferuje kierunki medyczne, menadżerskie, ekonomiczne oraz kierunki artystyczne i nauki społeczne. Uniwersytet “produkuje” rocznie największą w Szkocji liczbę przyszłych pracowników NHS. Jest jedyną na świecie szkołą biznesu, która oferuje potrójnie akredytowane kierunki z sektora finansów i bankowości.

Główne zalety

Glasgow Caledonian University jest bardzo przyjaznym miejscem dla studentów, także tych zagranicznych. Jest to miejsce gdzie jest pełno otwartych i interesujących ludzi. Personel uczelni jest niezwykle wykwalifikowany i uprzejmy, skory do pomocy i udzielania odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Uczelnia cieszy się wieloma prestiżowymi kierunkami, zwłaszcza w sektorze medycznym i finansowym. Wybór kierunków jest bardzo duży.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 65%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 65%.

Stypendia

Uniwersytet oferuje różnorodne stypendia naukowe dla najbardziej ambitnych i utalentowanych studentów.

http://www.gcu.ac.uk/study/scholarships/international/

Praca podczas studiów

Student Careers Service oferuje duży wybór stanowisk na pół etatu. Ponadto w Glasgow jest bardzo dużo agencji pracy, gdzie można znaleźć stanowisko niewymagające szczególnych kwalifikacji. Po zaniesieniu CV do agencji pośrednictwa pracy, najprawdopodobniej po dwóch dniach zaczniesz pracę. Ponadto osoby dobrze znające język angielski bez problemu znajdą pracę w restauracji lub barze, których jest tutaj mnóstwo.

Zakwaterowanie

Uczelnia zapewnia zakwaterowanie w pobliżu kampusu. Koszta wynajmu akademika rozpoczynają się od kwoty 90 funtów, na 102 kończąc. Ponadto biuro udostępnia listę ofert prywatnych mieszkań na wynajem, która jest stale aktualizowana.

http://www.gcu.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Szkocja jest pięknym miejscem, ciekawym pod względem kulturowym, a Glasgow, choć nie jest stolicą, jest największym miastem w Szkocji. Bez problemu znajdziesz tu pracę, dzięki której chociaż częściowo możesz się usamodzielnić. Miasto nigdy nie śpi, o każdej porze znajdziesz czynny sklep i ciekawe wydarzenie kulturalne. Ludzie są tutaj otwarci, przechodnie uśmiechają się do Ciebie i witają się. W Glasgow nie sposób się nudzić, znajdziesz tutaj mnóstwo atrakcji. Ponadto jest tu mnóstwo wygodnych połączeń do innych miejsc Szkocji, które warto odwiedzić w celach turystycznych.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie