University of Worcester

University of Worcester

O uczelni

Uniwersytet w Worcester jest jedyną szkołą wyższą w regionie. Dzięki tej autonomii, jej studenci są rozchwytywani przez lokalne firmy, dla których jest to jedyne źródło pracowników. Na uczelni uczy się prawie 10 000 studentów, a cały kampus jest położony blisko centrum. W ciągu ostatnich kilku lat, liczba studentów zwiększyła się dwukrotnie, co świadczy o rozwoju tej placówki.

Główne zalety

Uniwersytet jako jedyny w okolicy, oferuje wysokie standardy nauczania, a pobliskie firmy tylko czekają na absolwentów tej szkoły.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie. Dodatkowo 80% z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz 60% na poziomie rozszerzonym zwalnia z obowiązku zdawania egzaminu IELTS.

Stypendia

Studentom z Polski przysługuje stypendium wysokości £1,000 za osiągnięcie z matur pisemnych średnią 80%.

Praca podczas studiów

Uniwersytet w Worcester jest jednym z największych pracodawców w mieście. Większość studentów może uzyskać pracę na kampusie uczelni. Zarobki są zależne od wykonywanej pracy, ale wynoszą średnio £7,45 na godzinę.

Zakwaterowanie

Koszty wynajmu pokoju zaczynają się od £91 na tydzień.

Więcej informacji tutaj: www.worcester.ac.uk/your-home/cost-of-living.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Worcester to miasto położone 27km na południe od Birmingham. Słynie z majestatycznej katedry w centrum miasta oraz znanego na całym świecie sosu do mięs Worcester.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie