University of Hertfordshire

University of Essex

O uczelni

Uniwersytet w Hertfordshire jest uznawany na miejsce o bardzo wysokim standardzie nauczania i jest miejscem, które znacząco ułatwia dostanie pracy dzięki swojej renomie. Jest to bardzo nowoczesny uniwersytet oferujący kursy e-learningowe, możliwości prowadzenia badań jak i pomoc przy zakładaniu własnych inicjatyw gospodarczych.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety
Główne zalety

Uniwersytet zapewnia bardzo prestiżowe wykształcenie inżynieryjne i posiada wiele wyspecjalizowanych kursów i laboratoriów, z których studenci mogą swobodnie korzystać. Uczelnia ta jest też bardzo przyjazny studentom z Unii Europejskiej.

Warunki przyjęć

Wymagana jest średnia ocen z matury wynosząca minimum 65% z dwóch rozszerzonych przedmiotów oraz zdany IELTS bądź rozszerzona matura z języka angielskiego powyżej 70%.
http://www.herts.ac.uk/international/your-country/regions/europe/poland

Stypendia

Uniwersytet przede wszystkim oferuje stypendia dla studentów kierunków inżynieryjnych oraz za osiągnięcia sportowe.

http://www.herts.ac.uk/apply/fees-and-funding/scholarships

Praca podczas studiów

Uniwersyteckie biuro karier pomaga studentom znaleźć pracę na pół etatu. Istnieje także wiele miejsc pracy dla studentów chociażby w sprzedaży detalicznej jak i wolontariatu.

Zakwaterowanie

Ceny wynoszą od 84£ do 168£ tygodniowo.

http://www.herts.ac.uk/why-us/accommodation/home.cfm

Lokalizacja

Uniwersytet znajduje się w mieście Hatfield, które dzieli od Londynu (Kings Cross) zaledwie 20 minut pociągiem. Miasto to jest nowoczesne, utrzymuje jednak też klimat spokojny i przyjazny. Znane jest też ze swoich powiązań z przemysłem lotniczym. Ze względu na swój charakter jest miejscem spokojnym i bezpiecznym, nie zabraknie tu jednak zajęć dla chętnych do zabawy nocą.