Nottingham Trent University

O uczelni

Uniwersytet w Nottingham jest jednym z największych w kraju. Składa się on z trzech oddzielnych kampusów: w centrum Nottingham, w Clifton i w Brackenhurst. Uniwersytet aktywnie współpracuje z ponad sześcioma tysiącami firm, dzięki czemu ponad 90% absolwentów pracuje, bądź kontynuuje naukę w pół roku po ukończeniu studiów. Uniwersytet wydał niedawno aż 350 milionów funtów na odnowienie kampusów, by mieć pewność, że wszystko jest w idealnym stanie.

Główne zalety

University of Lancashire to nowoczesna uczelnia założona w 1992 roku. Pomimo tak młodego wieku każdego roku uczęszcza na nią ponad 25 000 studentów o 102 narodowościach.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 50%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 50%.

Stypendia

Uczelnia oferuje całą gamę stypendiów sportowych. W zależności od wagi osiągnięć wypłaca do 2500 funtów rocznie.

Praca podczas studiów

Uczelnia oferuje swoim studentom możliwość podjęcia pracy zarówno part-time jak i full-time.

Zakwaterowanie

Uczelnia oferuje akademiki już od 79 funtów za tydzień. W każdym pokoju do dyspozycji studenta znajduje się: biurko, fotel, szafa, szafka oraz umywalka. Kuchnia oraz łazienka są dzielone przez współlokatorów.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Nottingham ma coś dla każdego. W kwestii zakupów posiada obszerną gamę zarówno sieciówek jak i niezależnych butików i sklepów. Nottingham Contemporary – galeria sztuki współczesnej – została nawet wybrana jako miejsce rozpoczęcia British Arts Show. W mieście znajdują się ponadto dwa duże teatry, kilka kin a także wiele miejsc, dzięki którym Nottingham jest centrum okolicznego życia nocnego.