University of Bath

University of Bath

O uczelni


Uniwersytet Bath, ze swoją 50-letnią tradycją i doświadczeniem, już dwukrotnie (2013 i 2014 r.) wygrał ranking w kategorii: student satisfaction. Każdy kierunek oferuje możliwość stażu, co przyczyniło się, że w 2015 roku Bath zajął 1 miejsce w rankingu w kategorii student experience.

Ponadto, kolejną zaletą uczelni jest jej ciekawe położenie. University of Bath znajduje się na wzgórzu, co umożliwia podziwianie niesamowitego widoku na całe miasteczko.

Warto zwrócić uwagę również na całkiem niski próg przyjęć (już od 75% z matury), w stosunku do bardzo wysokiego miejsca w rankingach, m.in: 5 miejsce wg Guardian’a i 12 miejsce wg Times’a.

Główne zalety

University of Bath to światowej klasy uniwersytet, otwarty dla młodych ludzi z całego świata. Oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej na wysokim poziomie, studenci mają okazję rozwijać swoje umiejętności u boku światowej sławy naukowców z różnych dziedzin nauki. W ramach wszystkich kursów istnieje możliwość wyjazdu za granicę. Znaczna większość studentów, już po pierwszym stopniu studiów znajduje zatrudnienie na wysokich stanowiskach w swoich dziedzinach.  Nagrodzony w 2014 roku campus uczelni oferuje różne atrakcje sportowe, towarzyskie i kulturowe.

Warunki przyjęć

75%-85% ogólna średnia ze wszystkich przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Niezbędne jest również posiadanie któregoś z następujących certyfikatów: IELTS, CPE lub CAE.

Szczegółowe informacje o wyniku, który należy uzyskać, są tutaj: http://www.bath.ac.uk/study/ug/apply/englishlanguage/

Stypendia

Bath oferuje szeroką gamę pomocy finansowej. Wysokość stypendiów zależy m.in. od kierunku, na którym się znajdujemy, od naszych wyników na maturze, jak i osiągnięć uzyskanych już w trakcie nauki na uniwersytecie. Bath był pierwszym uniwersytetem, którzy zaczął przyznawać stypendia sportowe. Są to różnorodne stypendia naukowe i sportowe o wartości od  £1000 do £5000. Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat zawarte są na poniższej stronie:

http://www.bath.ac.uk/ug-applicants/funding/scholarships/department-organisation-sport-and-arts/index.html

Praca podczas studiów

Sam uniwersytet zatrudnia ponad 2000 studentów do pracy na pół etatu na terenie kampusu. Dodatkowo, Joblink pomaga studentom w znalezieniu pracy czy miejsca praktyk.

Zakwaterowanie

Wszyscy pierwszoroczni studenci mają możliwość zakwaterowania w akademiku, jeśli zaaplikują o nie przed deadline’em. Koszt pokoju jednoosobowego waha się od £92 do £204 tygodniowo, jednak pokoje dwuosobowe znajdziemy nawet w cenie od £62. Uniwersytet posiada 4086 dostępnych pokoi, z czego aż 75% znajduje się na terenie kampusu.


http://www.bath.ac.uk/study/ug/accommodation/index.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£25k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Bath zamieszkuje 176 tys. ludzi, więc jest to dość niewielka miejscowość, którą można zwiedzić nawet pieszo. Jest jednym z trzech miast na świecie, które zostało uznane jako miejsce dziedzictwa światowego wg UNESCO. Jest zatem centrum kulturalnym i turystycznym, które co roku odwiedza prawie 4 mln osób. W Bath znajduje się jeden z najlepszych ośrodków sportowych w kraju, w którym przygotowują się sportowcy do Igrzysk Olimpijskich.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie