University of Bath

University of Bath

O uczelni

Uniwersytet Bath, ze swoją 50-letnią tradycją i doświadczeniem, już dwukrotnie (2013 i 2014 r.) wygrał ranking w kategorii: student satisfaction. Każdy kierunek oferuje możliwość stażu, co przyczyniło się, że w 2015 roku Bath zajął 1 miejsce w rankingu w kategorii student experience.

Ponadto, kolejną zaletą uczelni jest jej ciekawe położenie. University of Bath znajduje się na wzgórzu, co umożliwia podziwianie niesamowitego widoku na całe miasteczko.

Warto zwrócić uwagę również na całkiem niski próg przyjęć (już od 75% z matury), w stosunku do bardzo wysokiego miejsca w rankingach, m.in: 5 miejsce wg Guardian’a i 12 miejsce wg Times’a.

Główne zalety

University of Bath to światowej klasy uniwersytet, otwarty dla młodych ludzi z całego świata. Oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej na wysokim poziomie, studenci mają okazję rozwijać swoje umiejętności u boku światowej sławy naukowców z różnych dziedzin nauki. W ramach wszystkich kursów istnieje możliwość wyjazdu za granicę. Znaczna większość studentów, już po pierwszym stopniu studiów znajduje zatrudnienie na wysokich stanowiskach w swoich dziedzinach.  Nagrodzony w 2014 roku campus uczelni oferuje różne atrakcje sportowe, towarzyskie i kulturowe.

Warunki przyjęć

75%-85% ogólna średnia ze wszystkich przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Niezbędne jest również posiadanie któregoś z następujących certyfikatów: IELTS, CPE lub CAE.

Szczegółowe informacje o wyniku, który należy uzyskać, są tutaj: http://www.bath.ac.uk/study/ug/apply/englishlanguage/

Stypendia

Bath oferuje szeroką gamę pomocy finansowej. Wysokość stypendiów zależy m.in. od kierunku, na którym się znajdujemy, od naszych wyników na maturze, jak i osiągnięć uzyskanych już w trakcie nauki na uniwersytecie. Bath był pierwszym uniwersytetem, którzy zaczął przyznawać stypendia sportowe. Są to różnorodne stypendia naukowe i sportowe o wartości od  £1000 do £5000. Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat zawarte są na poniższej stronie:

http://www.bath.ac.uk/ug-applicants/funding/scholarships/department-organisation-sport-and-arts/index.html

Praca podczas studiów

Sam uniwersytet zatrudnia ponad 2000 studentów do pracy na pół etatu na terenie kampusu. Dodatkowo, Joblink pomaga studentom w znalezieniu pracy czy miejsca praktyk.

Zakwaterowanie

Wszyscy pierwszoroczni studenci mają możliwość zakwaterowania w akademiku, jeśli zaaplikują o nie przed deadline’em. Koszt pokoju jednoosobowego waha się od £92 do £204 tygodniowo, jednak pokoje dwuosobowe znajdziemy nawet w cenie od £62. Uniwersytet posiada 4086 dostępnych pokoi, z czego aż 75% znajduje się na terenie kampusu.


http://www.bath.ac.uk/study/ug/accommodation/index.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£25k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Bath zamieszkuje 176 tys. ludzi, więc jest to dość niewielka miejscowość, którą można zwiedzić nawet pieszo. Jest jednym z trzech miast na świecie, które zostało uznane jako miejsce dziedzictwa światowego wg UNESCO. Jest zatem centrum kulturalnym i turystycznym, które co roku odwiedza prawie 4 mln osób. W Bath znajduje się jeden z najlepszych ośrodków sportowych w kraju, w którym przygotowują się sportowcy do Igrzysk Olimpijskich.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

Nottingham Trent University

O uczelni

Uniwersytet w Nottingham jest jednym z największych w kraju. Składa się on z trzech oddzielnych kampusów: w centrum Nottingham, w Clifton i w Brackenhurst. Uniwersytet aktywnie współpracuje z ponad sześcioma tysiącami firm, dzięki czemu ponad 90% absolwentów pracuje, bądź kontynuuje naukę w pół roku po ukończeniu studiów. Uniwersytet wydał niedawno aż 350 milionów funtów na odnowienie kampusów, by mieć pewność, że wszystko jest w idealnym stanie.

Główne zalety

Jednym z najważniejszych powodów. dla których warto wybrać uniwersytet Nottingham jest fakt iż jest on numerem jeden branym pod uwagę przy zatrudnianiu w UK, przez takie firmy jak chociażby BP, IBM cz Google. Warto też pamiętać o tym iż jest to niezwykle przyjazny uniwersytet dla osób z poza UK.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Stypendia

Uczelnia przydziela granty opłacające czesne jak i stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Uniwersytet posiada także szereg stypendiów, które na celu mają pomoc w opłaceniu kosztów utrzymania jej studentów.
http://www.ntu.ac.uk/fees

Praca podczas studiów

Uczelnia posiada organizacje pomagającą studentom znaleźć pracę na pół etatu w trakcie semestru jak i na pełen etat na okres wakacyjny.

Zakwaterowanie

Wszyscy aplikujący na pierwszy rok mają zagwarantowane zakwaterowanie pod warunkiem iż wybiorą Nottingham na uczelnie pierwszego wyboru i zarezerwują swoje miejsce do końca wyznaczonego terminu. Ceny wynoszą od 83£ tygodniowo za dwuosobowy pokój do 152£ tygodniowo za studio.
http://www.ntu.ac.uk/study_with_us/accommodation/index.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Nottingham ma coś dla każdego. W kwestii zakupów posiada obszerną gamę zarówno sieciówek jak i niezależnych butików i sklepów. Nottingham Contemporary – galeria sztuki współczesnej – została nawet wybrana jako miejsce rozpoczęcia British Arts Show. W mieście znajdują się ponadto dwa duże teatry, kilka kin a także wiele miejsc, dzięki którym Nottingham jest centrum okolicznego życia nocnego.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie