UCAS Clearing - gdy matura nie poszła cz. 1

UCAS Extra po aplikacji – dla osób, które zmieniły zdanie w sprawie studiów w Wielkiej Brytanii

Jeżeli jesteś w trakcie lub po maturach i już wiesz, że nie spełnisz wymagań uczelni, na które wysłałeś/aś podanie bądź zwyczajnie doszło do Ciebie, że nie są one najlepszym wyborem, możesz skorzystać z opcji UCAS Extra. Sprawdź na czym ona polega, jak długo trwa i czy rzeczywiście warto w Twojej sytuacji wziąć ją pod uwagę.

Czym właściwie jest UCAS Extra?

Jest to krok w aplikacji UCAS, który należy podjąć, jeśli choć jedna z poniższych sytuacji opisuje Twoją:

• jesteś w trakcie lub po maturach i wiesz już, że nie spełniłeś/aś wymagań uniwersytetów,  na które zaaplikowałeś/aś
  • zmieniłeś/aś zdanie odnośnie swoich wyborów
  • nie otrzymałeś/aś ofert od żadnej uczelni.

UCAS Extra otwiera się 25 lutego a zamyka się 4 lipca.

Aby zobaczyć dalszą część tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Na czym polega UCAS Extra?

Wbrew pozorom, UCAS Extra nie jest tak naprawdę opcją dodatkową, a zamiennikiem dotychczasowych wyborów. To znaczy, że, aby wziąć udział w UCAS Extra, musisz:

1. odrzucić wszystkie dotychczasowe wybory w UCAS Track (jeżeli same Cię nie odrzuciły);
  2. dobrać tylko jeden wybór (jeden kierunek na jednej uczelni).

Czy mogę wybrać UCAS Extra po wybraniu firm & insurance?

Dokonanie wyboru uniwersytetów firm i insurance w pewnym sensie blokuje opcję wzięcia udziału w UCAS Extra. Nie jest to jednak niemożliwe – aby to odblokować, trzeba skontaktować się z odpowiednimi biurami zarówno UCAS jak i uczelni pierwszego i drugiego wyboru. Aby przejść przez to bez większych problemów, koniecznie napisz do nas na FB lub poprzez maila [email protected]. Bezpłatnie pomożemy Ci we wszystkim!

Co, jeśli nie dostanę się na wybór Extra?

Jeżeli dobierzesz wybór Extra i nie otrzymasz od niego oferty lub otrzymasz ją, ale nie spełnisz jej wymagań, zostanie Ci UCAS Clearing, o którym piszemy w kolejnym artykule.

UCAS Extra nie ma wpływu na Twój udział w UCAS Clearing.

Podsumowując…

Jak widzisz, nawet wzięcie udziału w UCAS Extra musi być przemyślane i odpowiednio zaplanowane. Dlatego warto skorzystać z najlepszego i bezpłatnego wsparcia, jakie możesz otrzymać – ze wsparcia doświadczonych doradców edukacyjnych Smart Prospects. Napisz do nas na FB lub poprzez maila [email protected]. Be smart, have prospects!