studia za granicą

UCAS Clearing - gdy matura nie poszła cz. 1

UCAS Clearing – ostatnia deska ratunku po 30 czerwca

W tym artykule dowiesz się:

• czym jest UCAS Clearing i kiedy można przez niego aplikować,
  • jakie są konkretne kroki, które należy podjąć podczas UCAS Clearing,
  • jak zmaksymalizować swoje szanse na dostanie się do wybranej uczelni.

W dzień ogłoszenia wyników maturalnych może się okazać, że nie uzyskałeś wystarczającej ilości punktów, potrzebnych do spełnienia warunków ofert wybranych przez Ciebie uczelni w UK.

Czy oznacza to uniemożliwienie wyjazdu na studia do Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku? Absolutnie nie! Dzięki tak zwanej opcji ‘UCAS Clearing’, czyli swego rodzaju ‘aukcji’ wolnych miejsc na studiach, które nie zostały zapełnione, będziesz miał szansę znaleźć coś dla siebie w ostatniej chwili.

Niestety, nie ma co liczyć na najbardziej prestiżowe uczelnie oraz najpopularniejsze kierunki, jednakże w dalszym ciągu istnieje prawdopodobieństwo trafienia na perełki oferowane przez inne znakomite uczelnie, a co najważniejsze – z niższymi progami!

Czym właściwie jest Clearing?

Jest to krok w aplikacji UCAS, który należy podjąć, jeśli:

• Twoje oceny nie spełniają oferty, jaką otrzymałeś od uniwersytetów przed 30-stym czerwca
  • aplikowałeś na studia po 30-stym czerwca
  • nie otrzymałeś żadnych ofert od uczelni
  • zmieniłeś decyzję odnośnie Twoich dotychczasowych wyborów first & insurance

Jeśli kwalifikujesz się na UCAS Clearing, to Twoja aplikacja zostanie automatycznie włączona w ten proces po 30-stym czerwca. Jego większa część opiera się na rozmowach telefonicznych z poszczególnymi uniwersytetami, na których zostały wolne miejsca.

Jak przebiega ten proces i co musi zrobić aplikant?

Clearing opiera się na bardzo prostych zasadach, a cały proces można podzielić na główne fazy jakimi są kolejno:

1. Znalezienie uczelni i dostępnych kierunków studiów – bardzo istotne na tym etapie jest sprawdzenie informacji na temat kursu, w sprawie którego będziemy kontaktować się z uniwersytetem. Przy wyszukiwaniu kierunków najlepiej posługiwać się narzędziami dostępnymi na stronie UCAS. W razie wszelkich niepewności co do tego, jak odnaleźć odpowiedni dla Ciebie kurs, przeczytaj nasze artykuł ‘Jakie studia wybrać?’ oraz koniecznie odezwij się do nas aby otrzymać przydatne wskazówki i wsparcie.
  2. Kontaktowanie się z uniwersytetami – przygotuj się na to, że będziesz musiał odpowiedzieć na zestaw pytań dotyczących Twojej aplikacji i wyboru kursu. Z tego powodu najlepiej będzie przygotować odpowiednie informacje przed rozmową, a w trakcie zapisywać wszelkie kluczowe informacje, które zostaną Ci przekazane.
  3. Zabezpieczenie swojego miejsca w systemie UCAS – po otrzymaniu ofert drogą telefoniczną, należy dodać odpowiedni kurs jako ostateczny wybór do systemu Track na stronie UCAS, jak i zaakceptować ofertę Clearing. Wówczas otrzymasz email z potwierdzeniem Twojego wyboru i tym samym oficjalnie zaaplikujesz o miejsce na wybranym uniwersytecie.

Jak zapewnić sobie sukces?

Można zauważyć, że proces aplikacji przez system Clearing, nie jest wcale skomplikowany, a fakt, że do niego przystępujemy, nie stanowi o naszej porażce, ale umożliwia powtórne przemyślenie dalszej drogi rozwoju.

Najczęściej przez Clearing muszą przejść osoby, które nie składały aplikacji z konsultantem edukacyjnym (takim jak Smart Prospects) od początku. Wykorzystanie możliwości, jaką oferuje Clearing, zwiększa Twoje szanse aby drugie podejście do aplikacji zakończyło się sukcesem (czyli satysfakcjonującym wyborem).

Z tego powodu niezwykle istotne jest dogłębne zrozumienie poszczególnych kroków, które należy podjąć, aby dostać się na odpowiednie studia. Wszystkich zainteresowanych tematem Clearing’u zapraszamy do kontaktu po więcej informacji.

© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Re-centre, Richmond Road, Bradford, BD7 1DP, UK.
Regulamin / Kontakt
WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji jakie napłynęły do nas w tym roku i aby upewnić się że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 10 do 15 stycznia przestajemy przyjmować Personal Statements do sprawdzenia od osób, które nie posiadają konta UCAS z naszym buzzword .

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania i uzyskają od nas wcześniejszą akceptacje prze e-mail.

Nasz buzzword i automatyczna możliwość zostania naszym aplikantem zostaną odblokowana 15 stycznia po godzinie 18 czasu brytyjskiego.

Osoby, które nie zdążą w pierwszym terminie wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji na późniejszy termin.
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!