Rozmowy kwalifikacyjne na studia w UK

doświadczenia polskich studentów brytyjskich uczelni

Jesteś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i nie wiesz czego oczekiwać? Aby pomóc Ci przygotować się, poprosiliśmy obecnych studentów, aby opowiedzieli o swoich doświadczeniach.

Prowadzący różnią się od siebie – pamiętaj, aby mieć otwarty umysł

Każda z pięciu rozmów była inna. Część prowadzących wolało porozmawiać, aby dowiedzieć się więcej o Twoich zainteresowaniach związanych z tematem studiów, inni skupili się na sprawdzeniu wiedzy a reszta robiła testy odnoszące się do wiedzy maturalnej czy sprawdzających logiczne myślenie. Poradziłbym, abyś poszedł na rozmowę kwalifikacyjną nie “nastawiając się”, a mając otwarty umysł, aktywnie słuchając i w miarę możliwości wyczerpująco odpowiadając na zadane pytania.

Student I roku fizyki, University of Leeds

Prowadzący skierują Cię w dobrą stronę

Cały proces był nieformalny i bezstresowy, z krótką dyskusją na temat listu motywacyjnego, tego dlaczego chciałbyś studiować właśnie ten kierunek oraz parę praktycznych pytań o wiedzę, którą myślisz że będziesz posiadać po ukończeniu studiów. Tak naprawdę nie ma się co martwić pytaniami, ponieważ dostaniesz wskazówki, które popchną Cię w dobrą stronę, jeśli utkniesz.

Student II roku Nauk Społecznych, Cardiff University

Obustronny proces – czy ta uczelnia jest właściwa dla Ciebie?

Mój prowadzący był bardzo przystępny i chętny do rozmowy. Rozmowa rekrutacyjna pozwoliła mi zdecydować, czy jest to odpowiednia uczelnia i przedmiot studiów dla mnie. Podsumowując, było to bardzo przydatne. Raczej pozytywne doświadczenie, zdenerwowanym czy zmartwionym.

Student II roku Lingwistyki, University of Warwick

Zadawaj pytania

Rozmowa rekrutacyjna była określona jako nieformalna, ale i tak większość osób ubrała się dość elegancko. W przeciwnym wypadku spotkanie byłoby relaksujące. Bądź przygotowany na typowe pytania takie jak – “Dlaczego ten kierunek?”, ‘Czy będziesz w stanie poradzić sobie z nakładem pracy podczas studiów?” – co więcej warto przygotować sobie parę własnych pytań. Do tego na koniec dostaliśmy jeszcze słodycze i kawę!

Student I roku Psychologii, University of Essex

Grupowa rozmowa rekrutacyjna

Były dwie części spotkania – grupowa i indywidualna. Grupowa była dla mnie nowym doświadczeniem i sporym wyzwaniem. Moja rada jest prosta: bądźcie sobą, doceniajcie wkład innych, tak samo jak swój.

Student I roku Terapii Mowy, City University

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę podczas studiów w Anglii? – Rady Justyny z Essex

Dowiedz się jak przygotować się do szukania pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii, aby żadna sytuacja już na Wyspach Cię nie zaskoczyła!
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
Koniec finansowania studiów w UK po 2020 roku - co dalej i jakie zostały opcje? Sprawdź klikając tutaj

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐