Wyniki matur za kilka dni

jakie kroki musisz podjąć po ich otrzymaniu?

Ogłoszenie wyników matury już za kilka dni. Oto kilka informacji i wskazówek, które pomogą Ci przygotować się odpowiednio na ten dzień:

  1. Do uczelni nie możesz wysłać “screenshota” ze strony CKE z wynikami – potrzebujesz więc świadectwa maturalnego, które w tym roku będziesz mógł/mogła odebrać w swojej szkole.
  2. Po odebraniu świadectwa, zanieś je / prześlij je do dowolnego tłumacza przysięgłego (nie nauczyciela czy kogoś, kto zna angielski – to musi być tłumacz przysięgły), aby przetłumaczył je na język angielski. Z pewnością znajdziesz przynajmniej jednego tłumacza przysięgłego w swoim mieście lub online używając wyszukiwarki google.
  3. Skan wyników wraz ze skanem tłumaczenia przysięgłego wysyłasz do uczelni mailowo. W dniu wyników w Twoim Panelu Aplikanta na stronie sp.edu.pl pojawi się zakładka “Panel Maturalny”, która, dzięki temu, że będzie dostosowana do Twojej sytuacji, pokaże Ci jak przesłać wyniki do Twoich uczelni firm & insurance (lub tylko firm, jeśli wybrałeś/aś jedną uczelnię). Nie martw się, otrzymasz od nas dokładne adresy mailowe, z treścią maili i informacją o tym, co należy załączyć do wiadomości.
    Wyniki należy wysłać jak najszybciej – najlepiej w ciągu pierwszych 1-2 tygodni lipca. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej zabezpieczysz finalnie swoje miejsce na uczelni.

UWAGA!

  • Uzupełnienie Panelu Maturalnego jak i wysłanie swoich wyników do brytyjskich uczelni dotyczy tylko i wyłącznie osób, które wysłały swoje podanie, otrzymały wszystkie oferty i wybrały spośród nich firm & insurance choices (lub tylko firm choice).
  • Jeśli nie spełnisz warunków uczelni firm lub firm i insurance lub nie będziesz pewny/a czy spełniasz – nie panikuj, wypełnij formularz w Panelu Maturalnym a następnie skontaktuj się z nami przez messengera (FB) (ta opcja pozwoli Ci na dynamiczną i wygodną rozmowę z nami praktycznie o każdej porze dnia i tygodnia) lub na [email protected] – wspólnie przeanalizujemy Twoją sytuację i sprawdzimy jakie są najlepsze dostępne opcje, abyś mógł/mogła rozpocząć studia jeszcze w tym roku. ?
  • To wszystko dotyczy również wyników z egzaminu językowego typu IELTS.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

10 rzeczy, które ułatwią Ci przeprowadzkę na studia do Wielkiej Brytanii

Stresujesz się wyjazdem na studia? Czujesz się kompletnie nieprzygotowany do zmiany miejsca i otocze
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
Koniec finansowania studiów w UK po 2020 roku - co dalej i jakie zostały opcje? Sprawdź klikając tutaj

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐