Swansea University

University of Essex

O uczelni

Uniwersytet Swansea położony jest w cudownej okolicy, kilka kroków od miejscowej plaży i zatok, położonych na półwyspie Gower. Uniwersytet ten posiada doskonale wykształconą kadrę doktorantów, którzy wkładają wiele serca w edukowanie następnych pokoleń. Uczelnia słynie głównie ze swojego pięknego campusu.  Jest to uniwersytet światowej klasy, który daje  szanse do rozwijania sportowych umiejętności, ale również oferuje roczne wyjazdy do innych państw w ramach projektów.  Uniwersytet ten posiada również bardzo dobre wyniki w zakresie zatrudnienia absolwentów. Ich procent wynosi aż 96%. Aktualnie planowana jest innowacja kampusu.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety
Główne zalety

Atutem Swansea zdecydowanie jest piękna okolica otaczająca uniwersytet. Uczelnia zapewnia doskonałe nauczanie oraz możliwość rozwijania swoich talentów, oferującym jednocześnie bogaty wachlarz kierunków. Działa tutaj również bardzo aktywnie Students’ Union. Regularnie trafia na szczyty list najlepszych uniwersytetów. Zatrudnialność absolwentów na poziomie 96% mówi sama za siebie.

Warunki przyjęć

Wymagania z języka angielskiego

Undergraduate Programmes: IELTS 6.0 z 5.5 w każdej części testu

Matura z minimalnym wynikiem 60% z przynajmniej dwóch przedmiotów rozszerzonych lub 75% na podstawie.

Stypendia

Każdego roku stypendia przyznawane są uczniom, którzy: osiągają AAA(3000 funtów) oraz AAB (2000 funtów). Każdego roku uczelnia zapewnia również 10 licencjackich stypendiów dla uczniów uzdolnionych w sporcie. Każde takie stypendium warte jest 1000 funtów rocznie. Jako student z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, czesne spada do 3810 funtów.

Praca podczas studiów

Unia Studentów oferuje wiele możliwości pracy(w niepełnym wymiarze czasu) tak, aby uczeń mógł dostosować się do toku nauki.

Zakwaterowanie

Wioska studencka – około 86 funtów tygodniowo.

Bay Campus – od 120 do 200 funtów tygodniowo.

Singleton Campus – od 95 do 130 funtów tygodniowo( 25 funtów na jadalnię)

Lokalizacja

Swansea to jedno z trzech miast w Walii będących samodzielnymi hrabstwami. Położone jest na wybrzeżu południowej Walii u nasady półwyspu Gower. Miasto Swansea jest naprawdę malowniczo położone. Plaże i klify, parki i zoo, nie zabraknie atrakcji dla miłośników spędzania wolnego czasu poza domem. Miasto pełne jest miejsc do uprawiania sportu. Plantasia w Swansea jest wyjątkowym miejscem godnym uwagi, jest ona lasem tropikalnym w środku miasta. Ciekawostka: jest to miasto partnerskie Bydgoszczy.