Swansea University

Swansea University

O uczelni

Uniwersytet Swansea położony jest w cudownej okolicy, kilka kroków od miejscowej plaży i zatok na półwyspie Gower. Uczelnia ta posiada doskonale wykształconą kadrę doktorantów, którzy wkładają wiele serca w edukowanie następnych pokoleń. Pochwalić może się również bardzo dobrymi wynikami w zakresie zatrudnienia absolwentów, ponieważ aż 92% z nich znajduje pracę w zawodzie w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów. Aktualnie planowana jest rozbudowa campusu.

Główne zalety

Uniwersytet pomaga w znaczącym stopniu znaleźć pracę po studiach proponując zarówno udział w tzw. tygodniu pracy jak i umieszczając studentów na rocznych praktykach, po których często otrzymują oni stałą pracę. Uczelnia wybija się poziomem edukacji i możliwością dostosowania kursów do potrzeb studenta.

Warunki przyjęć

Studia licencjackie: IELTS 6.0 z 5.5 w każdej części testu oraz matura z minimalnym wynikiem 60% z przynajmniej dwóch przedmiotów rozszerzonych lub 75% z podstawowych.

Studia magisterskie: IELTS z wynikiem 6.5.

Stypendia

Uniwersytet oferuje stypendia w wysokości nawet 3000£ dla najlepszych studentów. Istnieje również możliwość otrzymania stypendium w wysokości £3000 dla studentów o niskim przychodzie domowym, zależne od przychodu i kierunku. Przyznawane jest też wiele stypendiów sportowych.

Praca podczas studiów

Organizacje studenckie pomagają znaleźć pracę w trakcie studiów. Uczelnia organizuje także tydzień pracy, w którym lokuje chętnych studentów we współpracujących firmach zarówno w trybie pełnoetatowym jak i na pół etatu co znacząco ułatwia zaaklimatyzowanie w pracy w danej branży.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie, bez wyżywienia w wiosce studenckiej wynosi £86 tygodniowo zaś na kampusie przy zatoce £120-£206 tygodniowo. Na kampusie Singleton kosztuje natomiast £111 -£131 (z dodatkiem żywieniowym) i £95.50 -£100.50 z częściowym wyżywieniem.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Swansea to malownicze miasto. Plaże, klify, parki i zoo sprawiają, że każdy miłośnik spędzania wolnego czasu poza domem, znajdzie tu coś dla siebie. Warto również wspomnień o Plantasii, czyli lesie tropikalnym w środku miasta. Poza walorami edukacyjnymi, można pójść tam na kawę a także spotkać egzotyczne zwierzęta.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

Nottingham Trent University

O uczelni

Uniwersytet w Nottingham jest jednym z największych w kraju. Składa się on z trzech oddzielnych kampusów: w centrum Nottingham, w Clifton i w Brackenhurst. Uniwersytet aktywnie współpracuje z ponad sześcioma tysiącami firm, dzięki czemu ponad 90% absolwentów pracuje, bądź kontynuuje naukę w pół roku po ukończeniu studiów. Uniwersytet wydał niedawno aż 350 milionów funtów na odnowienie kampusów, by mieć pewność, że wszystko jest w idealnym stanie.

Główne zalety

Jednym z najważniejszych powodów. dla których warto wybrać uniwersytet Nottingham jest fakt iż jest on numerem jeden branym pod uwagę przy zatrudnianiu w UK, przez takie firmy jak chociażby BP, IBM cz Google. Warto też pamiętać o tym iż jest to niezwykle przyjazny uniwersytet dla osób z poza UK.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Stypendia

Uczelnia przydziela granty opłacające czesne jak i stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Uniwersytet posiada także szereg stypendiów, które na celu mają pomoc w opłaceniu kosztów utrzymania jej studentów.
http://www.ntu.ac.uk/fees

Praca podczas studiów

Uczelnia posiada organizacje pomagającą studentom znaleźć pracę na pół etatu w trakcie semestru jak i na pełen etat na okres wakacyjny.

Zakwaterowanie

Wszyscy aplikujący na pierwszy rok mają zagwarantowane zakwaterowanie pod warunkiem iż wybiorą Nottingham na uczelnie pierwszego wyboru i zarezerwują swoje miejsce do końca wyznaczonego terminu. Ceny wynoszą od 83£ tygodniowo za dwuosobowy pokój do 152£ tygodniowo za studio.
http://www.ntu.ac.uk/study_with_us/accommodation/index.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Nottingham ma coś dla każdego. W kwestii zakupów posiada obszerną gamę zarówno sieciówek jak i niezależnych butików i sklepów. Nottingham Contemporary – galeria sztuki współczesnej – została nawet wybrana jako miejsce rozpoczęcia British Arts Show. W mieście znajdują się ponadto dwa duże teatry, kilka kin a także wiele miejsc, dzięki którym Nottingham jest centrum okolicznego życia nocnego.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie