SOAS, University of London

O uczelni

School of Oriental and African Studies to uniwersytet, który powstał, aby kształcić przyszłych dyplomatów. Obecnie jest to jeden z najlepszych uniwersytetów w Anglii, specjalizujący się w sztuce, prawie, archeologii, historii, politologii, lingwistyce i językach obcych. Posiada ponad 350 kursów, a prawie połowa studentów jest spoza Wielkiej Brytanii, dzięki czemu atmosfera jest ciekawa i różnorodna. Biblioteka SOAS jest jedną z najważniejszych w Anglii i liczy ponad 1.5 miliona książek a także materiały naukowe w 400 językach.

Główne zalety

SOAS to jedna z najważniejszych na świecie placówek badających Afrykę, Azję i Bliski Wschód. Jest to idealne miejsce na studia lingwistyczne, językowe, ekonomiczne, prawnicze, kulturowe i wiele innych. Bogactwo kierunków w każdej dziedzinie pozwala na dobranie kursu do indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Posiada wyjątkową i niezwykle różnorodną społeczność studencką, a główny kampus znajduje się w jednej z najbardziej malowniczych części Londynu.

Warunki przyjęć

Minimalna średnia z matury wymagana przez SOAS to od 75% do 80%, przy czym trzy przedmioty muszą być rozszerzone. Jako dowód znajomości angielskiego trzeba zdać IELTS ze średnim wynikiem 6.5, 6.5 z pisania i mówienia, 6.0 z czytania i słuchania, lub inny egzamin (TOEFL, CAE, CPE).

Stypendia

SOAS oferuje kilka rodzajów stypendiów w zależności od kierunku studiów, a także 152 najlepszych studentów, których dochód rodzinny nie przekracza £25,000 na rok, otrzymuje £7,500 co roku.

Więcej informacji na stronie: http://www.soas.ac.uk/registry/scholarships/

Praca podczas studiów

SOAS posiada Careers Service, który pomaga studentom w szukaniu i zdobyciu zatrudnienia. Można tam uzyskać wszystkie potrzebne informacje i porady, napisać CV, a nawet przeprowadzić próbną rozmowę o pracę. Poza tym Careers Service utrzymuje kontakt z potencjalnymi pracodawcami dla swoich studentów.

Zakwaterowanie

Akademiki SOAS znajdują się 20 min drogi od głównego kampusu, a cena za pokój to od £151.43 do £247.94 za tydzień. Więcej informacji na stronie: http://www.soas.ac.uk/students/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Londyn to ogromne, wielokulturowe miasto, w którym zawsze jest co robić. Swoim mieszkańcom oferuje wiele możliwości pracy, rozrywki i rozwoju osobistego. Posiada wiele zadbanych parków i słynnych zabytków, a także wspaniałe muzea i galerie sztuki, takie jak Victoria and Albert’s czy British Museum. Co więcej, wstęp do największych muzeów i galerii w Londynie jest darmowy.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie