Najlepsze uczelnie pod względem satysfakcji studentów

Najlepsze uczelnie pod względem satysfakcji studentów

Ciekawe wykłady, świetne wyposażenie i wsparcie akademickie?
Każda uczelnia potwierdzi, że to posiada. Jednak które są pod tym względem najlepiej oceniane przez studentów?

The National Student Survey zadała pytania studentom ostatniego roku, aby ocenić różne aspekty, wliczając w to doświadczenie po przebytych latach, jakość nauczania, wsparcie w nauce oraz ogólną ocenę.

1. Institute of Education, University of London (89%).

Jest specjalistyczną szkołą, oferującą największy wybór kursów związanych z edukacją i badaniami społecznymi.

2. University of Bath (88%).

Oferuje szereg kursów z zakresu inżynierii, nauk ścisłych, języków, nauk społecznych i zarządzania.

3. University of Cambridge (87%).

Cambridge jest kolegialnym uniwersytetem składającym się z 29 licencjackich uczelni.

4. University of St Andrews (87%).

Oferują szeroką mieszankę studiów licencjackich – od humanistycznych po ścisłe. Liczba studentów odpowiada połowie liczby mieszkańców tego małego miasta!

5. University of Oxford (87%).

Kolegialny uniwersytet z 38 uczelniami. Nauczanie charakteryzuje się tutaj pracą w małych grupach (znane jako ‘’tutorials’’)

Na dalszych miejscach znalazły się kolejno:

– University of Buckingham (87%),

– University of East Anglia (UEA) (86%),

– University of Essex (85%),

– University of Exeter (85%).