Najlepsze uczelnie dla wielbicieli sportu

Sport odgrywa ważną rolę w Twoim życiu i nie chcesz, aby zmieniło się to podczas nauki na uniwersytecie? Oto najlepsze, zdaniem obecnych studentów, brytyjskie uczelnie, w których będziesz mógł z łatwością odnaleźć się jako wielbiciel sportu.

Loughborough University

Liczne sportowe udogodnienia dostępne dla studentów oferuje Loughborough Univeristy. Studenci oceniają uczelnię pod tym względem jako niezwykłą. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie i nie będziesz żałować swojego wyboru.

St Mary’s University, Twickenham

Sporty zespołowe są nieodłączną częścią życia St Mary’s University, a wiele drużyn sportowych ma też swoje własne kluby. Hokej, rugby, football, taniec, cheerleading, zajęcia z fitnessu oraz wiele innych są dostępne dla wszystkich studentów. Uniwersytet oferuje duże boiska, hale sportowe, siłownie i inne udogodnienia dla sportowców.

University of Bath

Studenci określają Univeristy of Bath jako „jeden z najprzyjaźniejszych brytyjskich uniwersytetów dla wielbicieli sportu”. Są tam kluby zrzeszające większość dyscyplin, które możesz uprawiać na uniwersytecie, a wszystkie z nich działają bardzo aktywnie.

University of Stirling

University of Stirling oferuje swoim studentom basen, siłownię, zajęcia fitness oraz wiele innych ciekawych zajęć sportowych. Na uniwersytecie istnieją kluby i drużyny sportowe otwarte dla studentów na każdym poziomie i z różnymi umiejętnościami sportowymi. Co więcej, wszystkie te udogodnienia są na bardzo wysokim poziomie.

Brunel University

Miłośnicy lekkoatletyki z pewnością znajdą swoje miejsce na Brunel University. Studenci bardzo wysoko oceniają poziom i przygotowanie uniwersytetu do tego typu sportu. Nawet Usain Bolt trenował na Brunel University podczas swojego pobytu w Londynie!

University of Worcester

University of Worcester to idealne miejsce dla wielbicieli sportów wodnych. Wioślarstwo i pływanie kajakiem mają zdecydowanie pierwszeństwo na tym uniwersytecie. Uczelnia oferuje też inne, bardziej powszechne zajęcia sportowe, jak na przykład koszykówka czy football amerykański.

Cardiff Metropolitan University

Uniwersytet oferuje szeroki wybór sportów: od biegania do klubu wspinaczkowego. Wszyscy znajdą tu coś dla siebie, a każdy z trzech kampusów oferuje ciekawe kluby sportowe.

University of Birmingham

Podczas Freshers’ Week każdy może zapisać się do nieograniczonej liczby klubów sportowych oferowanych przez University of Birmingham. Członkostwo w większości z nich jest bezpłatne, a daje niesamowite sportowe korzyści.

Harper Adams University

Siłownia w niskich cenach oraz bezpłatny basen w okresie letnim to tylko przykłady oferowanych udogodnień sportowych na Harper Adams University. Uczelnia oferuje szeroki wybór klubów, do których może zapisać się każdy student.

University of Surrey

The Surrey Sports Park jest jednym z najlepszych w Anglii. Uczelnia oferuje 50-metrowy basen, ścianki wspinaczkowe, ogromną siłownię, boiska do m.in. koszykówki, siatkówki, hokeja, tenisa czy squasha. Na tej uczelni z pewnością znajdziesz klub odpowiedni dla siebie.

Northumbria University

Northumbria University posiada duży ośrodek sportowy dostępny dla wszystkich studentów, oferujący m.in. basen czy ścianki wspinaczkowe. Uczelnia organizuje zawody, w których można zmierzyć się z innymi uniwersytetami.