Jak przygotować się do przeprowadzki na Wyspy?

Jak przygotować się do przeprowadzki na Wyspy?

Zanim zaczniesz się pakować i wyruszysz do Wielkiej Brytanii, aby po jakimś czasie rozpocząć tam studia, koniecznie przygotuj się do pierwszych dni, a nawet tygodni na Wyspach. Jeszcze w Polsce stwórz odpowiednie brytyjskie CV; wyrób kartę, która na początek zabezpieczy Cię przed płaceniem za opiekę zdrowotną; załóż brytyjskie konto online oraz porównaj oferty numerów telefonu na kartę, aby już pierwszego dnia po przyjeździe kupić jeden z nich.

Dzięki poniższym artykułom dowiesz się również:

  • dlaczego brytyjski numer telefonu będzie Ci niezbędny;
  • jak zdobyć brytyjski numer telefonu;
  • na czym dokładnie polega opieka zdrowotna w Wielkiej Brytanii i za co trzeba płacić, a co jest darmowe;
  • z jakich dodatkowych ubezpieczeń możesz skorzystać;
  • na czym skupić się w swoim CV zwłaszcza, gdy nie masz żadnego doświadczenia, aby zmaksymalizować swoje szanse na znalezienie pracy;
  • jakie konta w brytyjskich bankach są warte rozważenia i dlaczego;
  • czym jest proof of address, który jest niezbędny do założenia konta w brytyjskim banku.

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO W BRYTYJSKIM BANKU?

Dowiedz się jak założyć brytyjskie konto w banku nie mając proof of address i robiąc to jeszcze w Polsce a także sprawdź jakie są dostępne opcje dla osób, które posiadają  już proof of address.


JAK STWORZYĆ ŚWIETNE BRYTYJSKIE CV?

Zanim zaczniesz przeprowadzać się do Wielkiej Brytanii, stwórz odpowiednie CV. Z naszymi radami, zmaksymalizujesz swoje szanse na znalezienie pracy nawet bez doświadczenia.

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE W UK

Dowiedz się jakie działania dot. ubezpieczenia zdrowotnego w UK należy podjąć jeszcze w Polsce, a jakie zaraz po przyjeździe na Wyspy. Sprawdź również, które usługi są bezpłatne.

JAK ZDOBYĆ BRYTYJSKI NUMER?

Przed przeprowadzką na Wyspy, sprawdź która sieć telefoniczna oferuje najatrakcyjniejsze opcje, aby pierwszego dnia, od razu po przylocie, kupić w sklepie numer na kartę.