Formularz o maintenance loan (kredyt na życie) na studia licencjackie w Anglii i Walii 2021/22 - instrukcja jak go wypełnić - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Formularz o maintenance loan (kredyt na życie) na studia licencjackie w Anglii i Walii 2021/22

pełna instrukcja jak wypełnić wniosek

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • jakie dodatkowe dokumenty należy załączyć do aplikacji o kredyt studencki na życie,
  • jak aplikować o kredyt jako migrant worker,
  • jaki wniosek wypełnić aby aplikować o maintenance loan,
  • jak udowodnić status migrant worker,
  • do kiedy należy aplikować o kredyt studencki na studia w Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

UWAGA!

nformacje o kredytach studenckich, finansowaniu i aplikacji o nie dotyczą osób, które posiadają pre/settled status. Osoby, które nie posiadają statusu pre/settled i zaczynają studia w 2021 roku nie mają możliwości aplikacji o kredyt studencki 😞

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na życie na studia licencjackie na rok akademicki 2021/22 w Anglii, Walii i Irlandii Północnej dla tegorocznych aplikantów!

O tym czym jest kredyt na życie (maintenance loan) oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać tym artykule.

Od kiedy można składać aplikację?

Już od teraz, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że otrzymałeś/aś odpowiedzi od wszystkich uczelni oraz wybrałeś/aś firm i insurance choices i mieszkasz obecnie w UK.

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została dla Ciebie przelana, na tych samych warunkach jak po ukończeniu studiów (które zostały opisane w naszym artykule o finansach). Wypełniając ten wniosek, aplikujesz jednocześnie o kredyt na czesne jak i o kredyt na życie.

UWAGA!

Aby móc wypełnić ten wniosek musisz mieszkać w Wielkiej Brytanii i pracować tutaj przynajmniej 3 miesiące przed złożeniem wniosku (bez gwarancji uzyskania kredytu na życie). Osoby, które przepracowały w Anglii przynajmniej 3-8 miesięcy przed złożeniem wniosku mają największe szanse uzyskania kredytu. 

Jeśli nie mieszkasz jeszcze w Wielkiej Brytanii, a chcesz zaaplikować o kredyt na czesne, kliknij tutaj, aby zobaczyć odpowiednią dla Ciebie instrukcję.

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt na studia licencjackie w Anglii, musisz najpierw mieć wybrane firm i insurance choices. Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy masz czas na wysłanie podania o kredyt?

Czas na dostarczenie wypełnionego wniosku masz teoretycznie do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów. Niestety im później to zrobisz, tym dłużej będziesz czekać na odpowiedź, co może wiązać się ze sporą ilością stresu oraz ponagleń ze strony uczelni.

Polecamy aplikować o kredyt jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów! Jeśli nie przepracowałeś/aś jeszcze 3 miesięcy w UK, możesz zaaplikować tylko o kredyt na czesne, aby uniknąć problemów z uczelnią, a o maintenance loan aplikować w trakcie roku akademickiego.

UWAGA!

Mimo, że SFE daje możliwość wypełnienia i wysłania podania o kredyt online – nie rób tego! System online nie jest przystosowany do aplikantów spoza UK (w tym z Polski) i zwyczajnie nie pozwoli Ci skutecznie i bez problemów wysłać podanie o kredyt.

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które potrzebujesz oraz instrukcję krok po kroku jak poprawnie wypełnić formularz aplikacyjny o maintenance loan dla migrant worker.

Wszystko, czego potrzebujesz to:

Aby zobaczyć pełną treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐