Fundusze dostępne podczas studiów w UK

Istnieją różne dodatkowe fundusze dostępne dla studentów, oferujące pomoc podczas życia na studiach. Oto kilka z nich, o które możesz spróbować się ubiegać, będąc studentem na brytyjskiej uczelni:

Stypendia

Stypendia obejmujące zróżnicowane kwoty są oferowane dla studentów w UK. Niektóre są dostępne za osiągnięcia w nauce lub za wyjątkowe zdolności, inne są oferowane dla osób chorych lub potrzebujących większej pomocy. Stypendium można otrzymywać przez rok (zazwyczaj dostaje się je podczas pierwszego roku nauki), ale niektórzy dostają je przez wszystkie lata studiów. Można je wykorzystać, aby pokryć koszty życia lub kredytu studenckiego.

Gdzie się ubiegać?: Stypendia zazwyczaj oferują uniwersytety, organizacje charytatywne, further education colleges (FE) lub miejscowe samorządy.

Student Finance Package

Student finance package to połączenie TUITION FEE LOAN (dla studentów z UK oraz z Unii Europejskiej) oraz MAINTENANCE LOAN (dla studentów z UK). Obydwa spłaca się dopiero w momencie otrzymywania zarobków większych niż £21,000 rocznie po pierwszym roku po skończeniu studiów.

Gdzie się ubiegać?: Aby otrzymać tuition fee loan, musisz odpowiednio wcześnie aplikować. Nie obawiaj się jednak! Smart Prospects przyjdzie z pomocą, jeśli tylko masz z tym problem.

Fee Waivers

Fee waivers redukują kwotę Twojego tuition fee. Dzięki temu w przyszłości łatwiej będzie spłacić Ci wszystkie koszty poniesione za naukę na uniwersytecie.

Gdzie się ubiegać?: Twój uniwersytet może zaoferować Ci fee waivers dostępny na rok lub na wszystkie lata nauki.

Hardship Funds

Hardship funds są oferowane dla studentów z problemami finansowymi podczas nauki na uniwersytecie lub już podczas aplikacji na studia. Zazwyczaj oferowane są przez uniwersytety, a otrzymana kwota jest zależna od problemów finansowych osoby, która ma otrzymać pieniądze. W każdej części Wielkiej Brytanii Hardship Funds noszą inne nazwy. O tym, czy możesz otrzymać pieniądze, decydują różne czynniki, jak na przykład zarobki rodziców czy stan zdrowia osoby ubiegającej się.

Gdzie się ubiegać?: Pieniądze te otrzymać możesz od swojego uniwersytetu podczas nauki lub nawet podczas aplikacji.

Inne rodzaje wsparcia pieniężnego

Dla studentów brytyjskich uniwersytetów dostępne są też inne rodzaje wsparcia pieniężnego – między innymi zniżka przy zakwaterowaniu, obniżone koszty leczenia czy transportu.

Gdzie się ubiegać?: Dodatkowe wsparcie możesz otrzymać bezpośrednio od swojego uniwersytetu, jeśli tylko zarejestrujesz się w Student Loans Company.