Formularz o maintenance loan 2019/20

Pełna instrukcja jak go wypełnić

Wnioski o Maintenance Loan na studia licencjackie w Anglii rozpoczynające się we wrześniu 2019 już są dostępne!

Brytyjski rząd wydał już wnioski o maintenance loan na studia licencjackie na rok 2019/20!

O tym czym jest kredyt na życie (maintenance loan) oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została dla Ciebie przelana, na tych samych warunkach jak po ukończeniu studiów (które zostały opisane w naszym artykule o finansach). Wypełniając ten wniosek, aplikujesz jednocześnie o kredyt na czesne jak i o kredyt na życie.

UWAGA!!!!

Aby móc wypełnić ten wniosek musisz mieszkać w Wielkiej Brytanii i pracować tutaj przynajmniej 3 miesiące (bez gwarancji uzyskania kredytu na życie). Osoby, które przepracowały w Anglii przynajmniej 3-8 miesięcy przed złożeniem wniosku mają największe szanse uzyskania kredytu.

Jeśli nie mieszkasz jeszcze w Wielkiej Brytanii, a chcesz zaaplikować o kredyt na czesne, kliknij tutaj, aby zobaczyć odpowiednią dla Ciebie instrukcję.

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt na studia licencjackie w Anglii, musisz najpierw mieć wybrane firm i insurance choices. Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy masz czas na wysłanie podania o kredyt?

Czas na dostarczenie wypełnionego wniosku masz teoretycznie do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów. Niestety im później to zrobisz, tym dłużej będziesz czekać na odpowiedź, co może wiązać się ze sporą ilością stresu oraz ponagleń ze strony uczelni.

Polecamy zrobić to jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów! 🙂

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które potrzebujesz oraz instrukcję krok po kroku jak poprawnie wypełnić formularz aplikacyjny o maintenance loan dla migrant worker.

Aby zobaczyć pełną treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐