Wnioski o Tuition Loan (kredyt na czesne) na studia magisterskie w Anglii rozpoczynające się we wrześniu 2018 już są dostępne!

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt na czesne studia magisterskie na rok 2018/19!

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została do Ciebie przelana, na tych samych warunkach jak po ukończeniu studiów (które zostały opisane w naszym artykule o finansach). Wypełniając ten wniosek, aplikujesz o kredyt na czesne.

UWAGA!!!!

Aby móc wypełnić ten wniosek musisz być w Wielkiej Brytanii przed 1 września 2018, nie mieć jeszcze tytułu magistra, obronić licencjat przed wrześniem 2018 na odpowiednią ocenę (oraz IELTS).

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt studencki na studia magisterskie w Anglii, musisz najpierw mieć już wybraną uczelnię! Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy masz czas na wysłanie podania o kredyt?

Czas na dostarczenie wypełnionego wniosku masz teoretycznie do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów. Niestety im później to zrobisz, tym dłużej będziesz czekać na odpowiedź, co może wiązać się ze sporą ilością stresu oraz ponagleń ze strony uczelni.

Polecamy zrobić to jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów! 🙂

We wniosku możesz podać polskie konto bankowe lub nie podawać w ogóle (jeśli nie posiadasz jeszcze brytyjskiego) i zaktualizować to w późniejszym czasie gdy będziesz posiadać już angielskie konto.

Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak poprawnie wypełnić formularz aplikacyjny o kredyt na czesne dla aplikantów na studia magisterskie, znajdziesz tu zarównież pusty wniosek oraz listę rzeczy, które należy wysłać razem z nim. Pamiętaj, że tylko prawidłowo wypełniony wniosek pozwoli Ci uzyskać finanse!

Aby zobaczyć pelną instrukcję musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz  je założyć klikając tutaj.