Formularz o kredyt na studia licencjackie w Anglii, Walii i Irlandii Płn. 2019/20 - instrukcja jak wypełnić

Wnioski o kredyt na studia licencjackie w Anglii, Walii i Irlandii Płn. rozpoczynające się we wrześniu 2019 już są dostępne!

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na studia licencjackie na rok akademicki 2019/20 w Anglii, Walii i Irlandii Północnej!

O tym na czym polega kredyt studencki oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Wnioski o kredyty na studia magisterskie będą dostępne dopiero w okolicy czerwca!

Od kiedy można składać aplikację?

Tylko i wyłącznie wtedy, gdy otrzymało już się odpowiedzi od wszystkich uczelni oraz wybrało firm i insurance choices. Jeśli nie wiesz czym są wybory firm i insurance, przeczytaj koniecznie ten artykuł. A jeśli z kolei masz już wszystkie oferty i wiesz na czym polega wybór – napisz do nas na messengerze! Z przyjemnością porozmawiamy z Tobą o Twoich wyborach, doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania – oczywiście bez narzucania czegokolwiek.

Do kiedy?

Pierwszy termin aplikacji o student loan to 26 maja 2019 roku. Złożenie wniosku przed tą datą gwarantuje Ci, że SFE rozpatrzy Twoje podanie na czas i odpowiednio wcześnie przeleje pieniądze Twojemu uniwersytetowi, dzięki czemu unikniesz wszelkiego rodzaju problemów.
Nie mniej jednak, po tym terminie nadal można aplikować o kredyt – aż do 9 miesięcy od rozpoczęcia studiów. Niestety, nie masz wtedy gwarancji, że uczelnia otrzyma pieniądze na czas, a co za tym idzie – może Cię zawiesić bądź wydalić (co w tym roku zdarzyło się kilku studentom).

UWAGA!

Zaufaj nam i złóż wniosek przed pierwszym deadline’em – o wiele łatwiej jest z niego później zrezygnować lub zmienić tylko dane dot. uczelni/kierunku niż aplikować po czasie i narobić sobie masy problemów.

To dlatego, że:

• jeśli nie rozpoczniesz studiów to kredyt automatycznie będzie anulowany (i nikt Cię za nic nie będzie ścigać – pod warunkiem, że nie rozpoczniesz studiów)
  • jeśli w między czasie (po wysłaniu wniosku o kredyt a przed rozpoczęciem studiów) zmienisz uczelnię/kierunek to wysyła się tylko krótki jednokartkowy formularz dot. zmiany (w tym też pomagamy!).

A jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została za Ciebie przelana, na tych samych warunkach jakie byś miał/a gdybyś ukończył/a studia (warunki zostały opisane w naszym artykule o finansach).

UWAGA 2!

Mimo, że SFE daje możliwość wypełnienia i wysłania podania o kredyt online – nie rób tego! System online nie jest przystosowany do aplikantów spoza UK (w tym z Polski) i zwyczajnie nie pozwoli Ci skutecznie wysłać podania o kredyt.

Aby zobaczyć pelną instrukcję musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz  je założyć klikając tutaj.