Formularz o kredyt na studia licencjackie w Anglii, Walii i Irlandii Płn. 2019/20

instrukcja jak prawidłowo wypełnić wniosek

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na studia licencjackie na rok akademicki 2019/20 w Anglii, Walii i Irlandii Północnej!

O tym na czym polega kredyt studencki oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Od kiedy można składać aplikację?

Tylko i wyłącznie wtedy, gdy otrzymało już się odpowiedzi od wszystkich uczelni oraz wybrało firm i insurance choices. Jeśli nie wiesz czym są wybory firm i insurance, przeczytaj koniecznie ten artykuł. A jeśli z kolei masz już wszystkie oferty i wiesz na czym polega wybór – napisz do nas na messengerze! Z przyjemnością porozmawiamy z Tobą o Twoich wyborach, doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania – oczywiście bez narzucania czegokolwiek.

Do kiedy?

Pierwszy termin (24/05) już minął. Nie mniej jednak, po tym terminie nadal można aplikować o kredyt – aż do 9 miesięcy od rozpoczęcia studiów. Nie należy jednak zwlekać i wniosek powinien zostać wysłany najszybciej jak to możliwe (aby wszystko zostało rozpatrzone na czas). Wysłanie wniosku we wrześniu/październiku (lub później) będzie skutkować opóźnieniem płatności za czesne do uczelni i w efekcie może skutkować zawieszeniem na uniwersytecie.

UWAGA!

Zaufaj nam i złóż wniosek przed pierwszym deadline’em – o wiele łatwiej jest z niego później zrezygnować lub zmienić tylko dane dot. uczelni/kierunku niż aplikować po czasie i narobić sobie masy problemów.

To dlatego, że:

  • jeśli nie rozpoczniesz studiów to kredyt automatycznie będzie anulowany (i nikt Cię za nic nie będzie ścigać – pod warunkiem, że nie rozpoczniesz studiów)
  • jeśli w między czasie (po wysłaniu wniosku o kredyt a przed rozpoczęciem studiów) zmienisz uczelnię/kierunek to wysyła się tylko krótki jednokartkowy formularz dot. zmiany (w tym też pomagamy!).

A jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została za Ciebie przelana, na tych samych warunkach jakie byś miał/a gdybyś ukończył/a studia (warunki zostały opisane w naszym artykule o finansach).

UWAGA 2!

Mimo, że SFE daje możliwość wypełnienia i wysłania podania o kredyt online – nie rób tego! System online nie jest przystosowany do aplikantów spoza UK (w tym z Polski) i zwyczajnie nie pozwoli Ci skutecznie wysłać podania o kredyt.

Aby zobaczyć pełną treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐