Formularz o kredyt na studia licencjackie w Anglii 2018/19 - instrukcja jak wypełnić

Studia w Wielkiej Brytanii - Poradnik

Wnioski o kredyt na studia licencjackie w Anglii rozpoczynające się we wrześniu 2018 już są dostępne!

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na studia licencjackie na rok 2018/19!

O tym na czym polega kredyt studencki oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została za Ciebie przelana, na tych samych warunkach jakie byś miał gdybyś ukończył studia (które zostały opisane w naszym artykule o finansach)

Wnioski o kredyty na studia magisterskie będą dostępne dopiero w okolicy czerwca!

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt studencki na studia licencjackie w Anglii, musisz najpierw mieć wybrane firm i insurance choices. Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy masz czas na wysłanie podania o kredyt?

O kredyt można aplikować można do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów (do maja następnego roku). Jednakże, zaaplikowanie po 26 maja 2018 roku (zwłaszcza w okolicy początku lub w trakcie roku akademickiego) może sprawić, że uczelnia nie dostanie pieniędzy na czas, a co za tym idzie – zawiesi Twoje studia, lub nawet Cię wydali. Skoro jest już po 26/05, Twoje podanie powinno zostać wysłane do Student Finance jak najszybciej! 🙂

UWAGA!

Jeżeli po złożeniu wniosku, a przed rozpoczęciem studiów zrezygnujesz z nich bądź zmienisz uczelnię lub kierunek, nic się nie stanie! W pierwszym przypadku, kredyt zostanie automatycznie anulowany, a w drugim – wystarczy później dosłać krótki formularzyk dot. zmiany.

Polecamy zabrać się za aplikowanie o kredyt w miarę możliwości jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów, a najlepiej przed pierwszym deadline’em!

Aby zobaczyć pelną instrukcję musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz  je założyć klikając tutaj.

Inne, przydatne artykuły