Wnioski o kredyt na studia licencjackie w Anglii rozpoczynające się we wrześniu 2018 już są dostępne!

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na studia licencjackie na rok 2018/19!

O tym na czym polega kredyt studencki oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została za Ciebie przelana, na tych samych warunkach jakie byś miał gdybyś ukończył studia (które zostały opisane w naszym artykule o finansach)

Wnioski o kredyty na studia magisterskie będą dostępne dopiero w okolicy czerwca!

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt studencki na studia licencjackie w Anglii, musisz najpierw mieć wybrane firm i insurance choices. Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy masz czas na wysłanie podania o kredyt?

O kredyt można aplikować można do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów (do maja następnego roku). Jednakże, zaaplikowanie po 26 maja 2018 roku (zwłaszcza w okolicy początku lub w trakcie roku akademickiego) może sprawić, że uczelnia nie dostanie pieniędzy na czas, a co za tym idzie – zawiesi Twoje studia, lub nawet Cię wydali. Skoro jest już po 26/05, Twoje podanie powinno zostać wysłane do Student Finance jak najszybciej! 🙂

UWAGA!

Jeżeli po złożeniu wniosku, a przed rozpoczęciem studiów zrezygnujesz z nich bądź zmienisz uczelnię lub kierunek, nic się nie stanie! W pierwszym przypadku, kredyt zostanie automatycznie anulowany, a w drugim – wystarczy później dosłać krótki formularzyk dot. zmiany.

Polecamy zabrać się za aplikowanie o kredyt w miarę możliwości jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów, a najlepiej przed pierwszym deadline’em!

Aby zobaczyć pelną instrukcję musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz  je założyć klikając tutaj.