Studia w Wielkiej Brytanii - Poradnik

Wnioski o kredyt na studia licencjackie w Anglii rozpoczynające się we wrześniu 2018 już są dostępne!

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na studia licencjackie na rok 2018/19!

O tym na czym polega kredyt studencki oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została za Ciebie przelana, na tych samych warunkach jakie byś miał gdybyś ukończył studia (które zostały opisane w naszym artykule o finansach)

Wnioski o kredyty na studia magisterskie będą dostępne dopiero w okolicy czerwca!

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt studencki na studia licencjackie w Anglii, musisz najpierw mieć wybrane firm i insurance choices. Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy masz czas na wysłanie podania o kredyt?

Pierwszy deadline aplikacji o kredyt to 26 maja 2018 roku. Aplikacja przed tym terminem gwarantuje Ci, że SFE rozpatrzy Twoje podanie na czas i odpowiednio wcześnie przeleje pieniądze Twojemu uniwersytetowi, dzięki czemu unikniesz wszelkiego rodzaju problemów.

Nie mniej jednak, aplikować można do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów (do maja następnego roku). Jednakże, zaaplikowanie po 26 maja 2018 roku (zwłaszcza w okolicy początku lub w trakcie roku akademickiego) może sprawić, że uczelnia nie dostanie pieniędzy na czas, a co za tym idzie – zawiesi Twoje studia, lub nawet Cię wydali.

UWAGA!

Jeżeli po złożeniu wniosku, a przed rozpoczęciem studiów zrezygnujesz z nich bądź zmienisz uczelnię lub kierunek, nic się nie stanie! W pierwszym przypadku, kredyt zostanie automatycznie anulowany, a w drugim – wystarczy później dosłać krótki formularzyk dot. zmiany.

Polecamy zabrać się za aplikowanie o kredyt w miarę możliwości jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów, a najlepiej przed pierwszym deadline’em!

Aby zobaczyć pelną instrukcję musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz  je założyć klikając tutaj.

Inne, przydatne artykuły

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety