Wnioski o Tuition Loan (kredyt na czesne) na studia magisterskie w Anglii rozpoczynające się we wrześniu 2017 już są dostępne!

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt na czesne studia magisterskie na rok 2017/18!

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została do Ciebie przelana, na tych samych warunkach jak po ukończeniu studiów (które zostały opisane w naszym artykule o finansach). Wypełniając ten wniosek, aplikujesz o kredyt na czesne.

UWAGA!!!!

Aby móc wypełnić ten wniosek musisz być w Wielkiej Brytanii przed 1 września 2017, nie mieć jeszcze tytułu magistra, obronić licencjat przed wrześniem 2017 na odpowiednią ocenę (oraz IELTS).

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt studencki na studia magisterskie w Anglii, musisz najpierw mieć już wybraną uczelnię. Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy masz czas na wysłanie podania o kredyt?

Czas na dostarczenie wypełnionego wniosku masz teoretycznie do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów. Niestety im później to zrobisz, tym dłużej będziesz czekać na odpowiedź, co może wiązać się ze sporą ilością stresu oraz ponagleń ze strony uczelni.

Polecamy zrobić to jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów! 🙂

We wniosku możesz podać polskie konto bankowe lub nie podawać w ogóle (jeśli nie posiadasz jeszcze brytyjskiego) i zaktualizować to w późniejszym czasie gdy będziesz posiadać już angielskie konto.

Wszystko, czego potrzebujesz to:

• wypełniony, wydrukowany, podpisany wniosek – wysłany pocztą na wskazany we wniosku adres – pobierz pusty wniosek klikając tutaj,
  • paszport lub dowód osobisty (nie skan, lecz oryginał).

Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak poprawnie wypełnić formularz aplikacyjny o kredyt na czesne dla aplikantów na studia magisterskie. Pamiętaj aby przed wysłaniem wniosku, przesłać nam go do sprawdzenia na [email protected] – tylko prawidłowo wypełniony wniosek pozwoli Ci uzyskać finanse.

Wniosek o kredyt wypełniasz komputerowo; odręcznie musi być napisany jedynie podpis Twój w miejscach na to przeznaczonych. Każdy wniosek wypełniasz bez użycia polskich znaków. Jeśli w dowodzie osobistym masz wpisane więcej niż jedno imię – w obu wnioskach w miejscach na to przeznaczonych podajesz je wszystkie.

W instrukcji podanie wypełniliśmy dla specyficznego przykładu – ‘typowego’ aplikanta. Twój przypadek może się różnić od przykładu i możliwe jest, że będziesz musiał wypełnić niektóre części inaczej – w odniesieniu do Twojego specyficznego przypadku. Czytaj uważnie pytania, a gdy masz jakieś niepewności skontaktuj się z nami używając chatboxu w prawym dolnym rogu strony. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za poprawność podanych informacji!

Prawidłowe wypełnienie wniosku o kredyt:

Pełna instrukcja wypełniania oraz inne szczegółowe informacje dostępne są dla naszych zalogowanych aplikantów. Jeśli instrukcja nie wyświetla się, możesz poprosić o dostęp, kilkając poniżej.

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety