Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące studiów w Anglii

Aby zaoszczędzić Wam godzin szukania informacji na sieci, przedstawiamy najczęściej zadawane przez Was pytania dotyczące studiów w Wielkiej Brytanii i udzielamy na nie krótkich odpowiedzi. Koniecznie przeczytaj nasz FAQ na wczesnym etapie planowania swojej ścieżki na studia do Wielkiej Brytanii. Jeśli któraś z naszych odpowiedzi nie rozwiewa Twoich wątpliwości a nawet nasuwa Ci na myśl kolejne pytania, to serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami korzystając z chat box’u w prawym dolnym rogu tej strony. Najlepsze pytania dodamy anonimowo do naszego FAQ. Miłego przeglądania i do usłyszenia w trakcie aplikacji!

Ile trwa rok akademicki?

Rok akademicki trwa około 8 miesięcy i składa się z 12 tygodni zajęć w każdym z dwóch semestrów, przerw świątecznych oraz sesji egzaminacyjnych. Zaczyna się pod koniec września, a kończy pod koniec maja, bądź na początku czerwca.

Ile trwają studia licencjackie?

Licencjat trwa zazwyczaj 3 lata. Jeśli jednak wybierzesz opcję sandwich course/placement year (roku płatnego stażu między drugim a trzecim rokiem studiów) bądź year abroad (roku nauki w innym kraju), studia licencjackie trwają 4 lata.

Ile trwają studia magisterskie?

Magisterka w UK trwa rok, jeśli part-time – 2 lata.

Czy w trakcie pierwszego roku studiów możliwe jest przeniesienie się na inną uczelnię?

Tak, jest to możliwe, aczkolwiek niełatwe. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.sp.edu.pl/zmiana-kierunku-lub-uczelni-podczas-studiow/

Czy w trakcie pierwszego roku studiów możliwe jest przeniesienie się na inny kierunek w obrębie jednej uczelni?

Tak, jest to możliwe, pod warunkiem, że w obrębie tego samego departamentu i na kierunek zbliżony do pierwotnie wybranego. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.sp.edu.pl/zmiana-kierunku-lub-uczelni-podczas-studiow/

Co to jest Freshers’ week?

Jest to jedno lub dwutygodniowy okres poprzedzający rok akademicki, przeznaczony dla studentów, aby mogli poznać okolicę, uczelnię oraz innych ‘świeżaków’.
Wszystkie informacje na ten temat znajdują się tutaj: https://www.sp.edu.pl/studia-w-anglii/freshers-na-brytyjskiej-uczelni-przewodnik/

Czy mogę przenieść się z polskiej uczelni na brytyjską?

Tak, jednak warunki, na jakich może się to odbyć, zależą tylko i wyłącznie od brytyjskiej uczelni a także Twoich ocen i przedmiotów z Polski. W przypadku, gdy uniwersytet, na który chcesz się przenieść, uzna, że Twój dotychczasowy program nauczania znacznie różni się od ich własnego (na Twoją niekorzyść), może poprosić Cię o zdanie specjalnych egzaminów, bądź rozpoczęcie studiów od początku.

Mam dysleksję – czy dostanę się na studia i poradzę sobie? Jak uczelnia może mi pomóc?

Dysleksja nie powinna stać na drodze do dostania się i poradzenia sobie na studiach w UK. Informacje o tym jak uczelnie wspierają osoby z dysleksją zawarte są tutaj: https://www.sp.edu.pl/studia-w-anglii/dysleksja-a-wsparcie-na-studiach-w-wielkiej-brytanii/

Czy z polskim licencjatem mogę rozpocząć studia magisterskie w Wielkiej Brytanii?

Tak i nie musi być to koniecznie kierunek związany bezpośrednio z tym studiowanym w Polsce.

Czy podczas studiów w Wielkiej Brytanii mogę pracować?

Tak, studia na Wyspach dają możliwość pracowania w trybie part-time, dzięki czemu dobrze zorganizowane osoby, mogą podczas studiowania utrzymywać się tylko ze swojej wypłaty. Jeśli jednak nie masz doświadczenia z szukaniem pracy i samodzielnym utrzymywaniem się, nie licz na to, że bez posiadania oszczędności lub wsparcia od rodziców czy sponsorów, zawsze poradzisz sobie finansowo sam.

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji jakie napłynęły do nas w tym roku i aby upewnić się że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 10 do 15 stycznia przestajemy przyjmować Personal Statements do sprawdzenia od osób, które nie posiadają konta UCAS z naszym buzzword .

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania i uzyskają od nas wcześniejszą akceptacje prze e-mail.

Nasz buzzword i automatyczna możliwość zostania naszym aplikantem zostaną odblokowana 15 stycznia po godzinie 18 czasu brytyjskiego.

Osoby, które nie zdążą w pierwszym terminie wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji na późniejszy termin.
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety