Coronavirus a studia w Wielkiej Brytanii

Jak epidemia Covid-19 wpłynie na rekrutację i rozpoczęcie studiów w UK?

Ten artykuł będziemy aktualizować na bieżąco z rozwojem sytuacji.

Czy coronavirus może wpłynąć na rozpoczęcie studiów w Wielkiej Brytanii w roku akademickim 2020/21? Jaki los czeka Cię w związku z przeniesioną maturą polską oraz odwołaną maturą międzynarodową (IB)? Co się stanie, jeśli tegoroczna polska matura również zostanie finalnie anulowana? Co z dalszym procesem rekrutacji oraz wsparciem Smart Prospects? Co z wymogiem IELTS? A co z maturami ustnymi?

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania, które z pewnością przychodzą na myśl wielu tegorocznym aplikantom. Ponadto, poznasz możliwe scenariusze związane z rozwojem sytuacji dot. pandemii koronawirusa.

Zmiany w wymaganiach uczelni? Co z IELTS?

Jako Smart Prospects rozmawiamy z uczelniami o porzuceniu wymogu egzaminu językowego typu IELTS (lub zamiany go na alternatywne rozwiązanie). Ze względu na obecną sytuację, niektóre uczelnie zdecydowały się już podjąć takie kroki. Najprawdopodobniejszym rozwiązaniem na wielu uczelniach będzie zastosowanie testów online Duolingo (test kosztuje $49, w porównaniu do IELTS kosztującego ponad 700 zł). W tym momencie, wśród uczelni akceptujących test Duolingo zamiast IELTS/CAE/ TOEFL są już placówki takie, jak:

Nieustannie pracujemy, aby powyższe grono uniwersytetów się powiększyło! ❤️👆Niebawem udostępnimy również więcej informacji na temat samego egzaminu.

Standardowo nasi aplikanci mogą liczyć na wsparcie w przygotowaniach poprzez dostęp do naszej grupy premium na FB IELTS & Duolingo ze Smart Prospects

Jak obecnie wygląda sytuacja w UK jeśli chodzi o restrykcje?

Restrykcje ogłoszone w Wielkiej Brytanii 22/09/2020 niewiele różnią się od tych, które znane nam są z obecnie funkcjonujących w Polsce:

  • Maseczki są obowiązkowe w sklepach, galeriach, taksówkach

Co się nie zmieniło w dobie coronavirusa?

Brytyjskie uczelnie dalej są najlepszymi i najpopularniejszymi uczelniami w Europie i wciąż chętnie przyjmują aplikacje od studentów z Unii Europejskiej.

Start roku akademickiego – jak wyglądają studia w UK w czasie pandemii?

Brytyjskie uczelnie przygotowują się na rozpoczęcie tego roku akademickiego już od marca 2020 gdy to po raz pierwszy były zmuszone do adaptacji ze względu na panującą pandemię. Najważniejsze zmiany, które nastąpią w tym roku względem poprzednich lat to:

  • Zajęcia będą odbywać się w systemie hybrydowym z możliwością przełączenia ich w tryb online gdyby wystąpiła taka konieczność. Czym jest tryb hybrydowy (blended learning)? To nic innego jak wyrzucenie części zajęć (w szczególności dużych wykładów) do internetu (online) i pozostawienie nauczania in-person dla zajęć w mniejszych grupach; w praktyce oznacz to, że część wykładów, które normalnie odbywałyby się na auli wykładowej została przeniesiona online;
  • Na niektórych uczelniach, może nastąpić reorganizacja ruchu na kampusie (np. ruch jednokierunkowy);
  • Jeśli chcesz i czujesz taką potrzebę, wiele uczelni pozwala na odbycie pierwszego trymestru studiów w pełni online;
  • Uczelnie brytyjskie szybko zaimplementowały nowoczesne technologiczne rozwiązania edukacyjne aby zapewnić najwyższej jakości nauczanie nawet na dystans;
  • Noszenie maseczek będzie najprawdopodobniej konieczne na niektórych uczelniach w trakcie zajęć oraz na kampusie;
  • Niestety życie społeczne w formie częstego spotykania się w dużych grupach w barach/na imprezach domowych/w klubach będzie przez najbliższe miesiące ograniczone przez rząd.

A co ze wsparciem Smart Prospects?

Nie martw się, jesteśmy bezpieczni i osobiście nad wszystkim czuwamy. Z naszej strony nie ma absolutnie żadnych zmian – cały zespół Smart Prospects od zawsze pracuje zdalnie, więc obecna sytuacja nie jest dla nas szczególnie nowa. 🙂 Podejmujemy wszystkie zalecane środki ostrożności w taki sposób, aby wciąż móc dawać Ci najbardziej kompleksowe i najlepsze dostępne na polskim rynku wsparcie w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii. 

Jesteśmy dostępni tak, jak dotychczas (najłatwiej złapać nas na messengerze) i odpowiadamy na wszystkie pytania. Ponadto, konsultujemy kwestie dopasowania warunków dla studentów z Polski zarówno z uczelniami w Wielkiej Brytanii jak i tamtejszą organizacją rządową odpowiedzialną za wydawanie kredytów studenckich.

Co możemy powiedzieć… Jesteś w dobrych rękach! A jeśli jeszcze nie złożyłeś/aś aplikacji na studia w UK, to nie ma na co czekać! Rekrutacja wciąż trwa i możesz na nas liczyć – podobnie jak ponad 1000 innych tegorocznych aplikantów!

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
UWAGA: Ostatnia szansa na finansowanie studiów w UK to nabór na styczeń 2021 Dowiedz się więcej

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐