Cardiff University

Cardiff University

O uczelni

Uniwersytet Cardiff jest jednym z wiodących na świecie. Położony w malowniczej i pełnej przyrody Południowej Walii, łączy w sobie miejską architekturę, nadbrzeżne usytuowanie oraz klimatyczne bary i restauracje. Uczelnia jest bardzo przyszłościowa i posiada wspaniałą reputację, co zawdzięcza swojemu wysokiemu poziomowi nauczania oraz pracom badawczym. Kształci ponad 30 000 studentów, z czego nie mniej niż 6 600 pochodzi ze 100 różnych krajów spoza Wielkiej Brytanii. Tak duża liczba obcokrajowców pozwala stworzyć tętniącą życiem, międzynarodową społeczność. Uniwersytet prowadzi w przybliżeniu 300 licencjackich i podyplomowych kursów naukowych akredytowanych przez ponad 50 organizacji zawodowych.

Główne zalety

Cardiff University jest przyszłościową uczelnią położoną w nowoczesnym mieście. Posiada doskonałą reputację oraz pomaga w znalezieniu dorywczej pracy dostosowanej do godzin zajęć setkom swoich studentów. Słynie przede wszystkim z psychologii, prawa oraz magisterskich studiów menedżerskich (MBA).

Warunki przyjęć

85% z wymaganych rozszerzonych przedmiotów maturalnych na dany kierunek. Wszyscy aplikanci są rozpatrywani indywidualnie, gdyż brane są pod uwagę ich zasługi i osiągnięcia.

Stypendia

Cardiff oferuje swoim studentom stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz specjalne osiągnięcia. Każde z nich wynosi £3 000. Jako student oczekujący na przyjęcie do Cardiff, nie musisz ubiegać się o stypendium, gdyż w trakcie rekrutacji, Twoje wyniki są oceniane i wtedy uczelnia decyduje o przyznaniu stypendium. Więcej szczegółów znajdziesz w linku poniżej.

http://www.cardiff.ac.uk/for/prospective/undergraduate/funding/scholarships.html

Praca podczas studiów

Uniwersytet pomaga w znalezieniu dorywczej pracy poprzez Unistaff Jobshop.

Zakwaterowanie

Miejsce w jednym z 5,300 jednoosobowych pokoi jest zagwarantowane dla wszystkich studentów pierwszego roku aplikujących przez UCAS. Cena za pokój wynosi 82 funty tygodniowo.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Kampus położony jest w malowniczej i pełnej przyrody okolicy. Znajduje się on około 2 km od najbliższego przystanku, więc w każdej chwili można udać się do tętniącego życiem centrum Południowej Walii. Cardiff jest jedna z najszybciej rozwijających się stolic w Europie, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie