Bangor University

Bangor University

O uczelni

Uniwersytet Bangor jest fantastycznym miejscem, blisko gór i morza gdzie ciężko się nudzić z uwagi na piękno otaczającej przyrody czy mnóstwo innych zajęć oferowanych przez tę ciekawą okolicę. Koszty utrzymania są dość niskie, a o pracę w niepełnym wymiarze godzin jest łatwo. Bangor University skupia się na poszerzaniu doświadczenia swoich podopiecznych, również poprzez działanie w samorządzie studenckim. Ponieważ miasto jest dość małe, społeczność akademicka jest jedną z najbardziej zżytych i przyjaznych. Uniwersytet jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku związków zawodowych w UK.

Główne zalety

Świetnie prowadzone zajęcia, światowej klasy badania oraz jeden z wyższych wskaźników ogólnego zadowolenia studentów. Istnieje wiele możliwości spędzania wolnego czasu na tych wyjątkowych terenach- relaks na pięknych plażach, wycieczki po zachwycających ścieżkach górskich czy po prostu udział w jednej z wielu aktywności stworzonych specjalnie dla studentów. Ponad 150 darmowych klubów i społeczności o różnej tematyce, to tylko jedne z niewielu plusów dla których warto wybrać tę uczelnie

Warunki przyjęć

Wymagania dotyczące ilości punktów oraz typu kwalifikacji językowej są inne dla każdego z kursów.

Stypendia

Budżet przeznaczany na rzecz stypendiów to ok £3.7m rocznie. Stypendia socjalne w wysokości £1,500 rocznie skierowane są do uczniów, których roczny dochód nie przekracza £25,000, natomiast dla tych, który roczny przychód znajduje się poniżej £40,000 oferowana jest kwota £750. Dostępne są również stypendia w wysokości £1,000, dla osób, które przebywały w domu dziecka, bądź były bezdomne. Stypendia za wysokie wyniki w nauce, bądź osiągnięcia sportowe to £3,000.

Więcej informacji na ten temat w poniższym linku:
http://university.which.co.uk/bangor-university-b06

Praca podczas studiów

Istnieją The University’s Careers oraz Employability Service, które pomagają studentom w szukaniu pracy, wolontariatów, staży czy praktyk, umieszczając ogłoszenia na JobZone. Personel doradza również w sprawach zatrudnienia.

Zakwaterowanie

Kontrakty trwają 40 lub 42 tygodnie, a czynsz to od £80 do £175 tygodniowo. Bangor gwarantuje miejsce w akademiku wszystkim studentom pierwszego roku, jeśli tylko złożą oni deklarację przed lipcowym deadline. Miasteczko akademickie nie obsługuje stołówek.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Bangor jest wyjątkowe. Jest to jedno z najmniejszych miast w UK, z populacją liczącą zaledwie 15,000 ludzi. Osadzone między górami Snowdonia a Morzem Irlandzkim jest świetną lokalizacją na uprawianie różnego rodzaju sportów.  Kampus jest na tyle mały, że swobodnie można dostać się na każdy z wydziałów idąc pieszo. Bangor uważane jest za jedno z najtańszych miasteczek uniwersyteckich. Znajduje się też na trasie linii pociągowej relacji Londyn – Holyhead.