6 rzeczy, których nie potrzebujesz zabierać na studia do Wielkiej Brytanii

Podczas przygotowywań do wyjazdu na studia sporządzisz pewnie listę najpotrzebniejszych Twoim zdaniem rzeczy. Prawdą jest jednak, że gdy wyruszamy w nowe miejsce, wszystko wydaje nam się konieczne. Oto sześć rzeczy, których z pewnością nie musisz ze sobą zabierać, a jeśli to zrobisz, niepotrzebnie wypełnisz nimi przestrzeń bagażu a także pokoju czy mieszkania.

Aby zobaczyć treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

1. Naczynia kuchenne.

W akademiku oraz mieszkaniu z pewnością znajdą się najpotrzebniejsze naczynia kuchenne. Nie musisz zabierać ze sobą czajnika, gdyż na pewno będzie częścią wyposażenia Twojego nowego miejsca. Podstawowe przedmioty kuchenne jak noże, kubki czy otwieracze do puszek również są zbędne w Twoim bagażu. Nawet jeśli nie będą one dostępne, możesz kupić je w niskich cenach, a przestrzeń w walizce, którą mogłyby wypełnić, możesz przeznaczyć na inne ważne przedmioty.

2. Artykuły biurowe.

Notesy, zeszyty, zakreślacze, kolorowe długopisy zabierają dużo miejsca, a nie zawsze są potrzebne do nauki. Jeśli ułatwiają Ci one pracę, możesz kupić je zaraz po przyjeździe na uniwersytet, a wcześniej zabierz tylko te przedmioty, bez których nie wyobrażasz sobie funkcjonowania jako student.

3. Płyty DVD i Blu-ray.

Jeśli potrzebujesz oderwać się od nauki lub zapomnieć o otaczających Cię problemach, seans filmowy z przyjaciółmi wydaje się być dobrym pomysłem. Nie zabieraj jednak ze sobą płyt DVD, ponieważ będą Ci niepotrzebne! Możesz mieć za mało czasu, żeby często oglądać filmy. Korzystanie z internetowego streamingu jak na przykład Netflix, iTunes, BBC iPlayer lub Amazon Prime jest z pewnością lepszym rozwiązaniem. Zaoszczędzisz dużo przestrzeni w swoim pokoju.

4. Plakaty, obrazy.

Wydaje Ci się, że nie będziesz mógł poczuć się komfortowo w nowym miejscu bez ukochanych plakatów czy obrazów? Nie przywrócą Ci one Twojego dawnego pokoju, a będą tylko przeszkodą podczas podróży. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie swojego pokoju bez kilku ozdób, zawsze możesz kupić coś w lokalnych sklepach.

5. Cała zawartość szafy.

Jesteś pewien, że wszystkie pary spodni jakie posiadasz, będą Ci potrzebne? Wybierz tylko te ubrania, które będą odpowiednie do pogody i pory roku oraz zabierz swoje ulubione i najwygodniejsze części garderoby. Zawsze możesz też zabrać resztę potrzebnych ubrań, kiedy wrócisz do domu rodzinnego podczas przerwy w nauce.

6. Książki.

Nie jest konieczne, żebyś kupował wszystkie książki potrzebne na cały rok nauki wcześniej. Możesz je gromadzić podczas roku akademickiego, często nawet taniej, niż kupiłbyś je przed rozpoczęciem nauki. Na wielu uniwersytetach znajdują się antykwariaty. Możesz też odkupić książki w niższych cenach od starszych studentów. Bez obaw – Twoja prywatna biblioteczka z pewnością szybko się wypełni, nawet jeśli nie zabierzesz ze sobą żadnej książki.

PAMIĘTAJ!

Podczas sporządzania listy rzeczy, które musisz ze sobą zabrać na studia, bądź rozsądny. Nie bierz rzeczy tylko dlatego, że czujesz do nich sentyment lub wywołują miłe wspomnienia, jeśli wiesz, że nie będą Ci one potrzebne. Twój pokój w akademiku może być bardzo mały, zadbaj o swoją przestrzeń i nie wypełniaj jej zbędnymi przedmiotami.