10 niezwykłych klubów studenckich

Pragniesz wbić się w uniwersytecką społeczność? Przyłączenie się do klubu to wspaniała okazja na poznanie nowych ludzi z podobnymi zainteresowaniami, z którymi będziesz mógł spędzać wspaniały czas próbując czegoś nowego, rozwijając swoje umiejętności i zdobywając doświadczenia.

Jeśli należenie do klubu sportowego lub politycznego nie jest Twoim marzeniem, nie przejmuj się! Na uniwersytetach jest niezliczona ilość interesujących, kreatywnych grup, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Oto najbardziej nadzwyczajne i niezwykłe kluby studenckie uniwersytetów w Wielkiej Brytanii:

Mario Kart Society – University of Essex

Członkowie tego oryginalnego klubu podczas swoich cotygodniowych spotkań wspólnie grają w Mario Kart, rywalizując przy tym o tytuł mistrza. Zdarzają się też imprezy, podczas których wielbiciele gry stylizują się na występujące w niej postacie. Nie musisz być doświadczonym graczem, aby dołączyć do Mario Kart Society. Wszyscy są mile widziani, jeśli tylko są miłośnikami Mario. Największy cel klubu? Zmienić nazwę „University of Essex” na „University of Mario Kart, in Essex”. 🙂

Nerdfighters Society – Manchester Metropolitan University

Ciekawie nazwany klub zrzesza ludzi, którzy chcą przełamać negatywny stereotyp „nerda”, chcą walczyć w słusznej sprawie i są po prostu niezwykli, dlatego członkowie zostali nazwani „nerdfighters”. Jest to grupa zżytych ze sobą ludzi, którzy spotykają się dwa razy w tygodniu i dodatkowo organizują comiesięczne maratony filmowe.

Assassin’s Guild/Society – University of Cambridge, Durham University, University of Sheffield, University of Warwick

Członkowie Assassin’s Society biorą udział w grach, podczas których odbywają się zorganizowane zamachy i morderstwa, a określeni gracze są celami do wyeliminowania dla innych. Wszystko to za pomocą sztucznych broni jak na przykład wodnych pistoletów czy też gumowych kurczaków oraz dużej ilości podstępów i niezbędnych podejrzeń wobec przeciwników. Najdłuższe rozgrywki trwają nawet miesiąc, podczas gdy najkrótsze kończą się po kilku godzinach.

Viking Society – Plymouth University

Celem Viking Society jest kształcenie ludzi zainteresowanych obyczajami i kulturą Wikingów. Podczas spotkań organizowane są różne, ciekawe zajęcia takie jak tradycyjne gry Wikingów, pokazy tradycyjnych strojów czy nawet pokaz metod warzenia miodu pitnego. Oczywiście członkowie klubu lubią spotkania towarzyskie, dlatego odbywają się tam regularne potańcówki w stylu Wikingów.

Kigu Society – University of York

Od kiedy onesies są traktowane jako najwygodniejszy strój świata, nic dziwnego, że powstał klub wiernych fanów. Jeśli kochasz wygodę i nie przeszkadza Ci, że inni zobaczą Cię w onesies lub kigu, jest to miejsce dla Ciebie. Kigu Society zachęca do dołączenia i szerzenia entuzjazmu ze światem.

The Sheila and her Dog Society – University of Cambridge

The Sheila and her Dog Society pragnie przypomnieć Ci czas dzieciństwa. W klubie wymagane jest zachowywanie się jak na dzieci przystało, każde wspomnienie o obowiązkach i problemach ludzi dorosłych jest poza prawem. Podczas swoich cotygodniowych spotkań, członkowie delektują się smakiem kakao i jedzą ogromne kawałki ciasta a także czytają bajki dziecinnym głosem. A co najważniejsze, nikt niestety nie wie kim tak naprawdę jest Sheila i jej pies…

Curry Appreciation Society – University of Bath, University of Leicester, University of Warwick

Klub ten daje możliwość poznania nowych ludzi, a także zaspokajania swoich potrzeb dotyczących spożywania i kupowania curry w niskich cenach w poszczególnych, uniwersyteckich miastach. Co więcej, członkowie spotykają się regularnie na wspólne posiłki przy stole, podczas których dyskutują na temat ich wspólnego upodobania do kuchni świata.

Twenty Minute Society – University of Birmingham, Lancaster University, University of Lincoln, Newcastle University, University of Huddlersfield

Twenty Minute Society to idealne miejsce dla ludzi lubiących rywalizację i wspaniałe przygody. Co tydzień członkowie otrzymują listy z nieoczekiwaną datą i miejscem spotkania klubu. Na dotarcie na miejsce mają nie więcej niż 20 minut. Każdy komu się to uda, otrzymuje punkty, które są sumowane pod koniec każdego semestru. Osoba z największą liczbą punktów wygrywa. Uniwersytetom i ich uczniom bardzo spodobała się idea Twenty Minute Society. Kto spodziewałby się, że można czerpać tyle radości z nieoczekiwanego spotkania?

Competitive Eating Society – University of Kent

Klub dla ludzi pragnących wyzwań oraz dla których jedzenie stanowi najważniejszą część życia codziennego. Zainspirowany popularnym programem telewizyjnym „Man v. Food”, w którym uczestnicy mają za zadanie zjedzenie największych z możliwych posiłków na mieście. Najnowsze wyzwania to między innymi olbrzymie smażone potrawy, metrowe pizze i burgery przypominające drapacze chmur. Jeśli lubisz jedzenie połączone z rywalizacją, znalazłeś swoje miejsce!

The Keele Society of Gentlemanly Pursuits – Keele University

W tym klubie liczą się rzeczy z górnych półek.  Jeśli chcesz razem z innymi dogadzać sobie rzeczami najlepszej jakości, idealnie się tu dopasujesz. Celem klubu jest funkcjonowanie jako grupa o wspólnych zainteresowaniach do picia najlepszych napojów alkoholowych przy dźwiękach wysokojakościowej muzyki i dyskusji na ważne tematy. Czyż to wszystko nie brzmi bardzo przyjemnie?